Verejná knižnica Jána Bocatia v Košiciach pripravila autorskú výstavu výtvarníčky, bývalej pracovníčky knižnice, Danky GregovejVýstava oživí priestor pobočky na Terase, v budove Magistrátu mesta Košice.

V názve výstavy sa skrýva podstata  autorkinej tvorby. Na jednej strane Vesmír, na druhej Žena a medzi nimi Láska, Príroda, Život, Duša…

Fascinuje ju nekonečný vesmír, jeho tajomnosť, sila, láska a spiritualita.  Žena je často umeleckými dušami nazývaná  stredom vesmíru. V každom z nás sa ukrýva kúsok vesmíru. Možno  by sme mali namiesto neustáleho pachtenia sa, viac vnímať prítomný okamih, byť vďační a vedomí si krehkosti bytia.

Vo svojej tvorbe sa často necháva viesť intuíciou a spontaneitou, ktorá jej dodáva pocit slobody.

Umeleckou dušou bola odmalička, ale výtvarnú tvorbu jej  naplno pomohlo rozvinúť až dvojročné štúdium arteterapie u skvelej a svetovo uznávanej profesorky Jaroslavy Šickovej – Fabrici. Odvtedy tvorí, maľuje a maľuje.

Danka Gregová sa narodila 16.apríla 1962. Absolvovala rôzne kurzy a workshopy,  Krónovu školu kresby, večerné kreslenie v Múzeu Vojtecha Löfflera, pastel, akryl, maľba na hodváb, plstenie, olej, kombinované techniky a ďalšie. Naposledy to bol kurz akvarelu. Pravidelne sa  zapája aj do krajskej súťaže výtvarnej tvorby Výtvarné spektrum.  Má za sebou niekoľko kolektívnych a  štyri samostatné autorské výstavy.

Výber z jej prác je prístupný v pobočke Terasa od 21.septembra do 21. novembra 2022 v čase otváracích hodín.