Ak si neviete predstaviť, ako môže znieť orchester zložený iba zo saxofónov, tak príďte v nedeľu 13. júna do Slovenského rozhlasu.
Orchester bude zložený z vyše 40-tich účastníkov medzinárodných saxofónových majstrovských kurzov Saxophobia Bratislava 2021 a predstavia sa v ňom skoro všetky druhy saxofónov od sopraninového cez sopránový, altový, tenorový, barytónový až po basový saxofón.

Hostia: Kiril Stoyanov (BG), SOS Group (SI), Pressburg Saxophone Quartet (SK, BY), Lev Pupis (SI), Philippe Portejoie (FR), Markus Holzer (AT), Kateřina Pavlíková (CZ)
Dirigent: Marán Lejava (SK)

 

Program koncertu bude poslucháčsky určite zaujímavý. Odznie temný a vzrušujúci Tanec kostlivcov od C. Saint-Saënsa, jedna z predohier L. van Beethovena, Valčík z Džezovej suity od D. Šostakoviča, hudba z nemého filmu Ch. Chaplina a na záver orchester predstaví na Slovensku ešte nehranú Mississippi Suitu od F. Grofého. Program koncertu doplnia komorné diela pre saxofónové kvarteto (v slovenskej premiére skladba Saxburger od J. Iršaia), saxofónové sexteto (J. S. Bach: Sinfonia, B. Bartók: Rumunské tance) a pre ďalšie menšie zoskupenie (A. Vivaldi – Koncert pre dve violončelá v úprave pre dva sopránsaxofóny a komorný ansámbel).

 

Koncert sa uskutoční vo Veľkom koncertnom štúdiu Slovenského rozhlasu, začiatok o 18:00.
Vstupenky v sieti Ticketportal: https://www.ticketportal.sk/nevent/SAXOPHOBIA-2021.
Vstupenky je možné zakúpiť iba cez online v predpredaji. Dôvodom je, aby sme Vás mohli v prípade akýchkoľvek zmien kontaktovať priamo na e-mail, cez ktorý si vstupenky zakúpite.
Pri návšteve podujatia treba splniť aktuálne podmienky pre návštevy hromadných podujatí podľa aktuálnej vyhlášky Úradu verejného zdravotníctva SR. Aktuálne pokyny zhrnieme v tejto udalosti pár dní pred podujatím.

 

Záštitu nad podujatím prevzal primátor Bratislavy Matúš Vallo
Spoluorganizátor: RTVS
Hlavný partner: Fond na podporu umenia
Partneri: Rakúske kultúrne fórum, České centrum, Francúzsky inštitút, Buffet Crampon, Magistrát hl. mesta SR Bratislavy, BKIS, Hudobné centrum, ZUŠ Miloša Ruppeldta v Bratislave, Tatra Hotel, Hostel Chords a Naglreiter.
Mediálni partneri: RTVS, Rádio Devín, Mesačník inBA, Hudobný život, mojakultura.sk, citylife.sk, Rádio Lumen