Vyhľadať podujatie
events/2021/01/admid121321/121321.jpeg

Silvia Josifoska & Sitra Achra

Táto udalosť sa už konala v minulosti !

Vychutnajte si online premiéru koncertu Silvia Josifoska & Sitra Achra.
Podporte umelcov a zakúpte si online vstupenku v ľubovoľnej hodnote od 1€ až po 10€.
Online koncert sa uskutoční 14. januára 2021 o 19.00.
 

Speváčka Silvia Josifoska patrí do bluesovej špičky na Slovensku. Svoju hudobnú kariéru odštartovala už v deväťdesiatych rokoch a predstavila sa publiku na mnohých významných podujatiach na Slovensku, v Čechách, na festivaloch Blues Alive, Livin´Blues, Sitno Blues, ale aj v zahraničí: Rakúsko, Taliansko, Rusko a Poľsko. Pravidelne sa Silvia predstavuje aj na viedenskej hudobnej scéne. Hudba tejto stálice vychádza z bluesových koreňov, okorenených žánrami ako funk, soul či rock. Silvia Josifoska je niekoľkonásobnou držiteľkou titulu Slovak Blues Top „Najlepšia bluesová speváčka“ na Slovensku.

Skupina Sitra Achra vznikla pred 14 rokmi na podnet Ericha "Boboša" Procházku, zo začiatku trio, dnes fungujeme ako sextet... Kapela hrá bluesové piesne v moderných úpravách, miešame a používame štýly ako reggae, dub, funk, swing, hillbilly, r'n'r, r&b a iné.. Hrávame hlavne v bratislavských kluboch, ale dostávame pozvania aj na festivaly na Slovensku aj v zahraničí.

Erich "Boboš" Procházka - ústna harmonika / spev
Martin Zajko - gitara
Martin Gašpar - basa
Igor "Ajdži" Sabo - bicie
Martin Wittgrúber - klávesy
Pišta Lengyel – gitara

MČ Bratislava-Ružinov a CULTUS Ružinov chce projektom Spojme sa za kultúru zabojovať o záchranu umenia a dáva tak priestor kapelám, divadelníkom, tanečníkom, či sólistom rôznych žánrov. Ale najmä umelcom v slobodnom povolaní, ktorých jediným zdrojom príjmu je umenie.

„Pri organizovaní podujatí sú najväčšími položkami v rozpočte: prenájom priestoru, technika a propagácia. V rámci projektu poskytujeme umelcom všetky tieto položky zadarmo, zorganizujeme vystúpenie a navyše im dáme aj symbolický honorár. Zároveň všetky peniaze, ktoré sa vyzbierajú na vstupnom budú odovzdané umelcom,“ povedala o projekte riaditeľka CULTUS Ružinov, Andrea Kozáková.

 

PPV (pay-per-view) prenos nájdete tu: live.upcoming.sk/predpredaj-sk

Je potrebné zadať 8 (osem) miestny kód z voucheru, ktorý Vám po úspešnej platbe príde na mail vo formáte PDF (pozor! nezadávajte číslo objednávky).

Kapacita obmedzená.