Vyhľadať podujatie
events/2021/01/admid121322/121322.jpeg

Sitra Archa - krst cd Sitracoustic, hosť Peter Lipa

Táto udalosť sa už konala v minulosti !

Vychutnajte si online premiéru koncertu Sitra Archa a krst ich CD Sitracoustic, ktorého hosťom je legendárny Peter Lipa.
Podporte umelcov a zakúpte si online vstupenku v ľubovoľnej hodnote od 1€ až po 10€.
Online koncert sa uskutoční 16. januára 2021 o 19.00.

 

Skupina Sitra Achra vznikla pred 14 rokmi na podnet Ericha "Boboša" Procházku, zo začiatku trio, dnes fungujeme ako sextet... Kapela hrá bluesové piesne v moderných úpravách, miešame a používame štýly ako reggae, dub, funk, swing, hillbilly, r'n'r, r&b a iné.. Hrávame hlavne v bratislavských kluboch, ale dostávame pozvania aj na festivaly na Slovensku aj v zahraničí. Zlatým klincom večera bude krst nového CD SITRACOUSTIC.


Erich "Boboš" Procházka - ústna harmonika / spev
Martin Zajko - gitara
Martin Gašpar - basa
Igor "Ajdži" Sabo - bicie
Martin Wittgrúber - klávesy
Pišta Lengyel – gitaraPeter Lipa
Jeho hudba vychádza zo spojenia jazzu a blues. Ako prvý spevák na Slovensku uplatňuje v jazzovej hudbe slovenčinu. Vychádza z rytmických možností textu a prenáša ich do hudobného prejavu. V jeho repertoári nájdeme tradicionály, štandardy z oblasti swingu a moderného jazzu. Už v 80. rokoch minulého storočia sa v rebríčku najlepších európskych jazzových spevákov v časopise Jazz Forum pravidelne umiestňoval medzi prvou päťkou. V roku 1976 založil spolu s Milošom Paškom tradíciu Bratislavských jazzových dní a začal moderovať pravidelný rozhlasový program o jazzovej hudbe


MČ Bratislava-Ružinov a CULTUS Ružinov chce projektom Spojme sa za kultúru zabojovať o záchranu umenia a dáva tak priestor kapelám, divadelníkom, tanečníkom, či sólistom rôznych žánrov. Ale najmä umelcom v slobodnom povolaní, ktorých jediným zdrojom príjmu je umenie.

„Pri organizovaní podujatí sú najväčšími položkami v rozpočte: prenájom priestoru, technika a propagácia. V rámci projektu poskytujeme umelcom všetky tieto položky zadarmo, zorganizujeme vystúpenie a navyše im dáme aj symbolický honorár. Zároveň všetky peniaze, ktoré sa vyzbierajú na vstupnom budú odovzdané umelcom,“ povedala o projekte riaditeľka CULTUS Ružinov, Andrea Kozáková.

 

PPV (pay-per-view) prenos nájdete tu: live.upcoming.sk/predpredaj-sk

Je potrebné zadať 8 (osem) miestny kód z voucheru, ktorý Vám po úspešnej platbe príde na mail vo formáte PDF (pozor! nezadávajte číslo objednávky).

Kapacita obmedzená.