!!! POZOR ZMENA !!! Beh Devín - Bratislava sa pobeží len virtuálne !!!

Populárny Národný beh Devín – Bratislava v jubilejnom stom roku od svojho vzniku na novej trati so štartom v šiestich vlnách

Sedemdesiaty tretí ročník populárneho Národného behu Devín – Bratislava, ktorý bude 9. kolom Bežeckého pohára SAZ 2021, sa definitívne uskutoční v nedeľu predpoludním 28. novembra 2021. Podujatie bude mať v názve partnera podujatia spoločnosť TIPOS, takže v roku stého výročia založenia pretekov sa najstaršie slovenské atletické podujatie pobeží pod názvom TIPOS Národný beh Devín – Bratislava.

Hlavným organizátorom je opäť Správa telovýchovných a rekreačných zariadení hlavného mesta SR Bratislava (STaRZ) v spolupráci so Slovenským atletickým zväzom (SAZ), Slovenským olympijským a športovým výborom (SOŠV), pričom technicky ho zabezpečuje ďalší spoluorganizátor, agentúra Be Cool.

Novinkou v 73. ročníku bude štart spod devínskeho brala v šiestich vlnách po 400 bežcov od 10.00 h do 10.25 h, pričom zaradenie do jednotlivých štartových vĺn závisí od športovej výkonnosti (bežci v prihláške uvedú svoje osobné maximum na 10 km). Najrýchlejší pobežia v prvej vlne o 10.00 h.

Došlo aj k miernej modifikácii trate. Po štarte pod hradom vytrvalci nevbehnú do Devína, ale pobežia opačným smerom po Slovanskom nábreží, a potom už po hlavnej ceste až do bratislavského cieľa na Vajanskom nábreží pri Propelleri. Trať je o čosi kratšia v porovnaní s predošlými ročníkmi, z 11,625 km je teraz 11,5 km s prevýšením 41 m. Časový limit na jej zdolanie je 1:50 h od štartu poslednej vlny, čo znamená, že v cieli musí byť bežec najneskôr o 12.15 h.

Účastnícky limit je predbežne 2400 pretekárov v hlavnom behu a 400 na tzv. Malom Devíne (od Mosta Lafranconi k Propelleru, 2,8 km). Štartovné pre hlavný beh je 15 eur pre účastníkov prihlásených cez internet s platbou do 14. 11., po tomto termíne do 24. 11. do 20.00 h to bude 19 eur. Organizátori pripravili pre účastníkov veľmi peknú pamätnú medailu a pri preberaní štartového čísla dostanú aj publikáciu mapujúcu históriu Národného behu Devín – Bratislava. Prihlásiť sa na podujatie bude možné na predpredaj.sk, všetky dôležité informácie vrátane propozícií budú okrem webu SAZ aj na oficiálnom web podujatia www.devin-bratislava.eu.

>> MAPA NA STIAHNUTIE <<