Vyhľadať podujatie

Multižánrový festival LiKE prináša do Košíc Ventolina, FVLCRVM či CHIKI LIKI TU-A

PR článok

Posledný septembrový víkend sa v Košiciach uskutoční šiesty ročník multižánrového festivalu LiKE. Súčasťou festivalu sú okrem literárneho programu aj koncerty. Vystúpi Ventolin, FVLCRVM, Chiki Liki Tu-a a Ľubo Burgr so svojim najnovším projektom Burgr/Štrpka.

Zdroj: Matej Feldbauer – matej.feldbauer@literarnyklub.sk

Hudobný program festivalu LiKE začína už v piatok 24. septembra večer v Tabačke, a to dvojkoncertom jednej z najvýraznejších osobností domácej alternatívnej scény Ľubom Burgrom a legendárnej prešovskej kapely Chiki Liki Tu-a. Ľubomír Burgr začiatkom roka vydal nový album, ktorý je výsledkom tvorivej spolupráce a dialógu s básnikom, textárom a dnes už žijúcou legendou Ivanom Štrpkom. Po ňom sa predstaví Chiki Liki Tu-a, ktorá si svojich priaznivcov získala energickou atmosférou vystúpení a žartovnými textami piesní. Kapela má na konte osem albumov a na slovenskej scéne pôsobí už bezmála 26 rokov.

V rámci programu ARTDEBUT sa v sobotu 25.9.2021 o 18:00 v košickom Artfore predstaví Sám BADY ft. Poetic Elektric. Je to spojenie známeho košického street-artového básnika a producenta Sám Badyho (Santiaga), gitaristu Attilu Tverďáka s hudobno-literárnym formátom Poetic Elektric. Žánrovo sa pohybuje na hranici hiphop-indie-elektro-jazzu a spája rap autorských textov s originálnym hudobným doprovodom.

O 20:00 hudobným programom ukončíme šiesty ročník festivalu v Tabačke dvojkoncertom aktuálneho držiteľa ceny “Nahrávka roka” Radio_Head Awards FVLCRVM a milovníka primitívneho zvuku detroitského techna a talianskeho a indického disca z 80-tych rokov, VENTOLIN. FVLCRVM našiel formu v nekonzistentnosti, niekde na hrane medzi mainstreamom a undergroundom. Skreslenú a nepravidelnú ADHD produkciu okrajových klubových žánrov preplieta popovými linkami, v ktorej počuť silnú inšpiráciu zvukov 90-tych rokov. Ventolin vznikol v roku 2007 ako “oddychový projekt”, avšak veľmi rýchlo sa dostal do povedomia československej klubovej scény. Na svojich koncertoch používa staré samplery, analogové syntezátory a archaické drummmachiny. Priťahuje ho analogová rozladenosť, šum, rozkolísanosť a nedokonalosť.

Udalosť BURGR/ŠTPRKA + CHIKI LIKI TU-A:
https://www.facebook.com/events/1571443223187596

Udalosť VENTOLIN + FVLCRVM:
https://www.facebook.com/events/439357097394528/

Podrobný program festivalu nájdete na www.festivallike.sk alebo na www.facebook.com/LiterarnyFestivalLIKE


Hlavný partner festivalu: Fond na podporu umenia

Partneri: Literárne informačné centrum, LITA, autorská spoločnosť, Artforum Košice, Kino Úsmev, Tabačka Kulturfabrik

Mediálni partneri: RTVS: Rádio Regina Východ, Rádio Devín, Knižná Revue, Rozum, Kapitál