Singel Kamarát otvára dialóg v nostalgickom šate kapely Bufet

Tlačová správa

Bratislavská kapela Bufet prichádza do nového roka s novým singlom Kamarát. V sychravý piatok v závere novembra 2021 dvaja kamaráti Ján Hurtík z kapely Bufet a Tomáš Gregor vo svojom štúdiu Trapptone v objatí hôr medzi všeobecnou rozpravou o živote a aktuálnej situácii nahrali pieseň Kamarát.

Zdroj: Michal Neffe

Skladba nadobudla prvotné znenie ešte počas nahrávania debutového albumu Petra, Naďa, deti, na samotný album sa však nedostala. „Popravde sme základ piesne nahrali už dávno, pradávno predtým, ešte v lete 2019 v Bratislave, keď mal Tomáš zriadené štúdio v Starej cvernovke, vtedy to bola len taká orientačná gitara a spev,“ prezrádza spevák Ján Hurtík a ďalej pokračuje: „No a medzitým sme my s Bufetom dokončovali náš debutový album „Petra, Naďa, deti“, Tomáš Gregor nahrával svoj druhý album „Zlatý chlap“ a potom do toho prišlo sťahovanie, aj nejaká nová generácia sa narodila, kadejaké iné povinnosti a nutnosti a následne zas korona, čiže nejak nebol čas poriadne to dokončiť. Finálne sme to doklepli vlastne až teraz, kedy náš Kamarát získal konečnú podobu.“

Novinkou sa kapela Bufet pripomína a zároveň sa singel nesie v duchu predzvesti nového albumu, ktorý by mal priniesť zemitejšie a rock'n'rollovejšie tóny. Na prvý pohľad je singel odlišný aj od celkovej predchádzajúcej tvorby kapely Bufet. „To vyplynulo z okolností, nálady a celkového feelingu, že je to posadené v takom pokojnejšom tempe a možno aj z môjho pohľadu taký návrat k folkovým začiatkom mojej hudobnej kariéry, ak sa to tak dá nazvať,“ s úsmevom prezrádza Ján Hurtík.

Text piesne skrsol spevákovi na stretnutí s kamarátom. „Rozoberali sme okrem iného nelichotivú situáciu v étery a ako to tu funguje a mne to prišlo vtipné napísať o tom takúto príjemnú pesničku a tento „slow country“ hábit, ktorý sme jej obliekli, pasuje k nastolenej atmosfére,“ ozrejmuje Ján Hurtík motív piesne.

Bubeník kapely Bufet Viktor Gabaj natočil bicie vo svojom štúdiu Pyranoja sounds. O mix a mastering sa postaral Tomáš Gregor. Samotný nahrávací a produkčný proces majú na svedomí Ján Hurtík a Tomáš Gregor, všetko sa to odohralo na viacerých miestach, ale pritom vždy v štúdiu Tomáša Gregora Trapptone.

Viac informácií o kapele: FACEBOOKYOUTUBE CHANNELINSTAGRAM

Zdroj TS: Michal Neffe