V T3 nás čaká hlukový zážitok!

𝐀𝐧𝐚 𝐅𝐨𝐬𝐜𝐚 je nezameniteľná vo svojej strhujúcej artikulácii najviscerálnejších a najhlučnejších hraníc experimentálnej hudby. V komunite spriaznených duší a umelcov sa Linn Hvid prvý krát ocitla v kodaňskom klube Mayhem, kde v plodnom noiseovom okruhu odohrala svoje prvé koncerty. Nedlho na to pravidelne hrávala v Dánsku, Švédsku či Nemecku po rozličných DIY kluboch a squatoch.

Či už Hvidovej tvorbu opíšeme ako death industrial, dark ambient alebo dokonca drone, je to turbulentný ťah medzi introvertnými a extrovertnými stavmi, ktorý najlepšie definuje jej hudbu. Experiment zostáva hnacím motorom, ktorý posúva jej prácu do tvorivého napätia s množstvom zvukových praktík a foriem okolo lešenia elektroakustiky.

Intenzita hluku, ktorá je zároveň pútavá a meditačná, zostáva jemná v štruktúre. Naliehavosť a šok jej syntézy a kompozícií sa môže rýchlo prepadnúť do šepotavých krívd a dusivých odrazov. Krúži okolo tém smútku a existenciálnej agitácie, hutná intimita hrania nahlas pri živom hraní je vyvážená Hvidovej horlivou túžbou komunikovať s publikom, intímne a bezprostredne.

Debutový album SOMA vyšiel na Nazlo Records a Helen Scarsdale Agency ho označila za jeden z releasov roka. Hvid nedávno započala spoluprácu s Vanity Productions (Christian Stadsgaard z Posh Isolation), s ktorým vydala nahrávku Reach.

https://norentrecords.bandcamp.com/album/reach-norent034
https://nazlorecords.bandcamp.com/album/soma

 

Vstupné dobrovoľné, odporúčané 8,23.
🇺🇦 Громадяни України з паспортом мають безкоштовний вхід на захід, потрібно лише показати український паспорт на вході на мироприємство.

Vstup možný v režime OP.

Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia a Nadácia mesta Bratislavy.