Oslavujeme svoj 15. ročník a 24. septembra sa opäť môžete tešiť na Európsku noc výskumníkov plnú nadupaného programu  Tohtoročné motto znie: Vyskúšaj to! Je to veda! A my sa už tešíme, ako si budeme môcť slovenský výskum pozrieť na vlastné oči 

Ako hlavnú časť Európskej noci výskumníkov sme si pre vás pripravili live štúdio, kde budú počas piatka 24.9. celý deň prebiehať diskusie so slovenskými vedkyňami a vedcami 

Pripadá vám veda krásna a zaujímavá, ale predsa na míle vzdialená od škôl? Projekt Navštív svoju školu - Spoznaj svojho vedca to zmení! 

Opäť pripravujeme aj webináre Veda bez hraníc, kde si budete môcť neformálne pohovoriť priamo s vedcami 

Veda pocestuje za vami  už druhým rokom vďaka aktivite Vedecký kuriér, kde sa môžu prihlasovať školy , ktoré od nás dostanú kufrík s laboratórnymi pokusmi pre žiakov  úplne zadarmo.

Celé leto môžu žiaci súťažiť v rámci výtvarnej súťaže Nakresli pohľadnicu, kde budeme v dvoch kategóriách súťažiť o super Lego  a pre širokú verejnosť je otvorená aj fotosúťaž s mottom Vyskúšaj to! Je to veda! Stačí, ak uverejníte svoj vlastný pohľad na vedu okolo nás prostredníctvom objektívu spolu s hashtagom #nocvyskumnikov2021 a ste v hre o knižné ceny 

Okrem toho všetkého nás spoločne čaká aj množstvo sprievodného programu, ktorý budeme postupne zverejňovať na našich stránkach www.nocvyskumnikov.sk.

Festival každoročne organizuje Slovenská organizácia pre výskumné a vývojové aktivity - SOVVA, Slovenská akadémia vied, CVTI SR a portál EURACTIV.sk.

Tento projekt je financovaný z programu Európskej únie na podporu výskumu a inovácií Horizont 2020 v rámci grantu Marie Skłodowska-Curie grantová zmluva číslo 101036038.