UPDATE - celú ponuku reuse centra nájdete zverejnenú v našom dočasnom FB albume: https://www.facebook.com/media/set?vanity=BaterkarenTrnava&set=a.2426044444208763

Profil Baterkárne na nižšie spomínanom webe nevyhadzujte.sk a jej plnohodnotnú funkciu na tejto stránke obnovíme ihneď po vyriešení technických závad - o všetkom vás budeme informovať 🙂 Ďakujeme za pochopenie!

Tešíme sa, že sa pomaličky znova vraciame k nášmu programu. I keď s osobnými stretnutiami a podujatiami musíme ešte chvíľku počkať, naše reuse centrum bude fungovať vo vynovenej online verzii. Počas podujatia „Útulok vecí offline“ k nám môžete nosiť nechcené domáce potreby, rozličné pomôcky, dekorácie či iné drobnosti.

Čo presne a v akom stave môžete priniesť?
💡 všakovaké užitočné pomôcky do domácnosti (funkčné)
💡 dekorácie, ozdoby v dobrom stave
💡 rozličné sady (pohárov, keramiky,...)
💡 funkčnú elektroniku
💡 pomôcky na šport či iné voľnočasové aktivity
💡 predstavivosti sa medze nekladú, pokiaľ si myslíte, že by po danej vecičke niekto siahol a našiel ju užitočnú, pravdepodobne si v našom reuse centre nájde svoje miesto:)
💡 množstvo: max. 1-2 bežné tašky (ak máte vecí viac, prosím, napíšte nám pred ich prinesením správu alebo e-mail a dohodneme sa)

Čo nenosiť?
⛔ poškodené predmety, puknuté poháre či keramiku
⛔ nadmerne opotrebované a špinavé predmety
⛔ nefunkčnú elektroniku či spotrebiče,...

 

Budem si môcť vecičky v útulku aj pozrieť? 🤔

Bohužiaľ, na „fyzické“ reuse centrum si budeme musieť ešte chvíľku počkať. Veríme však, že to bude čoskoro a vy si okrem prinesenia vecí budete v tom istom týždni mať šancu v reuse centre aj niečo vybrať.

 

Môžem si teda veci rezervovať niekde online?🤔

Áno! Od 1. februára nájdete vecičky, ktoré sú v našom reuse centre, na portáli www.nevyhadzujte.sk . Nájdete na ňom profil Baterkárne, ktorý vám odporúčame sledovať (ikonka srdiečko), aby vám nič neušlo.

Rezervácia vecičiek bude veľmi jednoduchá, po rýchlom vytvorení profilu jednoducho kliknete na fotku a následne na tlačidlo CHCEM TO! Potom už len čakáte na potvrdenie rezervácie a po hračky si môžete prísť (prípadne vám ich za cenu poštovného zašleme na vašu adresu či adresu Zásielkovne).

Na fotke v okienku priamo vidíte, či už niekto o vec prejavil záujem. Záujem o tú istú vec môže prejaviť aj viac používateľov. V Baterkárni vec rezervujeme vždy tomu, kto o ňu prejavil záujem ako prvý (žiadosť o rezerváciu sa dá kedykoľvek zrušiť, samozrejme). Taktiež pri názve fotky nájdete uvedenú výšku symbolického príspevku na podporu komunitného reuse centra Baterkáreň.

Prostredníctvom portálu Nevyhadzujte.sk si môžete rezervovať nie len oblečenie a rôzne predmety z Baterkárne, ale taktiež podarované veci ostatných registrovaných používateľov. Dokonca, vy sami môžete na stránku pridať čokoľvek, čo chcete podarovať.

 

Pre viac informácií vám odporúčame prečítať si náš článok:
http://baterkaren.sk/blog/novinka-v-komunitnom-reuse-centre-baterkáreň

Taktiež vám odporúčame sledovať FB profil Nevyhadzujte.sk: 

https://www.facebook.com/nevyhadzujte.sk/