Vstupné 3 €. Vo vstupnom je zahrnutý kreatívny balíček na prácu a tvorbu. Možnosť zakúpenia ľubovoľného počtu balíčkov.

Počet účastníkov je limitovaný. Prihlasovanie a bližšie informácie získate na rezervacie@karlovaves.sk.
Podujatie je v režime OP.

 •  6. 12. 16.00 – 19.00 h, Karloveské centrum kultúry: Výroba vianočných pohľadníc, obálok a prianí
  Výroba rozmanitých vianočných pozdravov pre najbližších a priateľov. Jednoduchá práca so šablónami, pečiatkami, rôznymi výrezmi s vianočnými motívmi. Vďaka špeciálnej ryhovačke vás naša lektorka naučí zhotoviť obálku podľa vašich predstáv. Navyše, pomôže vám ju vypísať historickým alebo moderným kaligrafickým písmom.
   
 •  7. 12. 16.00 – 19.00 h, Karloveské centrum kultúry: Výroba a zdobenie vianočných vencov a dekorácií
  Skrášlite si vianočné obdobie tradičnými výzdobami. Príďte si s našimi lektorkami vyrobiť a vyzdobiť svoj vianočný veniec na dvere alebo slávnostný stôl. Môže byť v tradičnom prírodnom prevedení alebo dozdobený ako ligotavý doplnok vašich vianočných dní. Základný balíček obsahuje materiál na výrobu venca (polystyrénový kruh, stuha, jutovina, ozdôbky z prírodných materiálov a vianočné ozdôbky).
   
 • 8. 12. 16.00 – 19.00 h, Karloveské centrum kultúry: Výroba vianočných ozdôb z patchworku
  Výroba vianočných ozdôb patchworkovou technikou, teda technikou ukladania rôznofarebných kúskov látok. Takto si ozdobíte polystyrénové gule, ktoré ako ručne vyrobená dekorácia budú zdobiť váš vianočný stromček. Vyskúšate si vašu zručnosť v strihaní látok, kombinácii farieb a ohybnosti vašich šikovných prstov. Pod vedením skúsenej lektorky sa aj naučíte ako sa tvorí falošný patchwork.
   
 •  9. 12. 16.00 – 19.00 h, Karloveské centrum kultúry: Medovníkujeme s deťmi (zdobenie)
  Vezmite deti, rodičov, kamarátov, susedy a príďte si vianočne zamedovníkovať. Dostanete balíček medovníkov, plnku na zdobenie, nástroje na zdobenie a predovšetkým rady skúsenej a profesionálnej lektorky. Tá vás naučí rôzne finty a kúzla. Vyzdobené medovníčky si spolu s dobrým pocitom z tvorenia odnesiete domov. Môžete si skrášliť stromček, slávnostný stôl, ale aj potešiť najbližších.
   
 • 10. 12. 16.00 – 19.00 h, Karloveské centrum kultúry: Výroba stromčekov šťastia
  Výroba krásneho darčeka pod vianočný stromček – stromčeka šťastia pre svojich blízkych. Zoznámime vás s technikou starého drotárskeho umenia. Ohýbaním drôtikov a navliekaním lístočkov si trénujete svoju jemnú motoriku. Zhotovíte jedinečný a úžasný originál.

Program v rámci Karloveských Vianoc 2021.