Srdečne Vás pozývame na Vianočný koncert Fragile. Tešiť sa môžete na pravú vianočnú atmosféru a interpretáciu známych vianočných skladieb pod vedením Braňa Kostku.

FRAGILE je slovenská vokálna skupina zložená z populárnych osobností, známych z rôznych televíznych seriálov, divadelných, muzikálových produkcií či TV šou. Bez použitia hudobných nástrojov, teda a cappella, skupina FRAGILE interpretuje známe rock/pop/jazzové hity svetových umelcov. Ich najväčšou prednosťou sú tituly súčasnej populárnej hudby. Hitom svetových autorov a interpretov dávajú svojou kreativitou a hravosťou novú tvár. Ich predstavenia sú plné nielen výbornej hudby, ale aj skvelého humoru, vďaka ktorým zažijete neopakovateľný večer plný jedinečnej zábavy.

Fragile tvoria: Braňo Kostka, Soňa Norisová, Jana Golis, Svetlana Rymarenko, Slavo Košecký, Martin Madej a Jožo Hečko. Alternujúcimi členmi skupiny sú: Peter Lacho, Martin Klempár, Daniela Tomešová, Karolína Majerníková a Anabela Mollová.

„A cappella“ - je termínom označujúcim vokálnu hudbu, alebo ak chcete spev bez sprievodu akýchkoľvek hudobných nástrojov. Jednoducho povedané, to, čo pomáha iným skupinám pri interpretácii, musia speváci v a cappella formáciách nahrádzať len jediným nástrojom – hlasom. Práve pre základný princíp je takýchto kvalitných hudobných telies vo svete veľmi málo. Pri a cappella speve nezamaskujete nič, všetko musí byť dokonalé a čisté. Názov „a cappella“ pochádza z taliančiny a znamená to „ako v kaplnke“. V stredoveku bolo totiž zakázané v kostoloch používať hudobné nástroje. A tak sa spievalo a doprevádzalo len hlasom.

Vianočný koncert Fragile
  • 30. Nov 2021 o 18:00│ BRATISLAVA - Dom kultúry Dúbravka
  • 01. Dec 2021 o 20:00│ ŽILINA, Mestské divadlo Žilina - Veľká sála
  • 05- Dec 2021 o 17:00│ CÍFER, Dom kultúry Cífer
  • 06. Dec 2021 o 18:00│ TRNAVA, Kino Hviezda
  • 07. Dec 2021 o 18:00│ TRENČÍN, Piano Club
  • 09. Dec 2021 o 18:00│ BRATISLAVA, DK Ružinov - Veľká sála
  • 12. Dec 2021 o 17:00│ SUCHÁ NAD PARNOU, Kultúrny dom
  • 13. Dec 2021 o 18:00│ BRATISLAVA,  DK Zrkadlový háj

Na základe epidemiologických opatrení je k dispozícii polovica kapacity sály v režime OTP a preto sa koncert uskutoční aj v prípade červeného a bordového okresu. ( v prípade čierneho okresu sa koncert prekladá)

  Opatrenia:

- prekrytie dýchacích ciest respirátorom FFP2 počas celej doby trvania podujatia, v prípade vzniku akútneho respiračného ochorenia (napr. horúčka, kašeľ, nádcha, sťažené dýchanie) je osoba povinná ostať v domácej izolácií
-  ak sa u osoby prejavia príznaky akútneho respiračného ochorenia, je potrebné telefonicky kontaktovať svojho ošetrujúceho lekára a opustiť miesto kultúrneho podujatia
- zákaz podávania rúk
-  maximálny možný počet návštevníkov: 175 (sedenie obecenstva len v každom druhom rade)
-  dodržiavať rozstupy 2 m 
-   Rizikovým skupinám (osoby vo veku 60 a viac rokov, osoby s chronickým ochorením srdca, ciev, pľúc, obličiek a metabolického systému a osoby s oslabenou imunitou a tehotné ženy) sa odporúča zvážiť účasť s výnimkou už zaočkovaných osôb.