Sláčikové kvarteto Meta4 zvíťazilo v roku 2004 na Šostakovičovej súťaži v Moskve, o tri roky neskôr si mladí umelci odniesli víťazstvo z Haydnovej súťaže vo Viedni a v rokoch 2008 – 2010 súbor získal ocenenie “BBC New Generation Artist”. V súčasnosti patrí Meta4 Quartet medzi najúspešnejšie fínske hudobné telesá, kritika vyzdvihuje repertoárovú všestrannosť, technickú dokonalosť hry a pódiovú charizmu štvorice hudobníkov. Na pozvanie medzinárodného festivalu komornej hudby Konvergencie uvedie Meta4 Quartet v Bratislave hudbu Josepha Haydna a diela svojich krajanov: skladbu-spomienku Terra Memoria od súčasnej fínskej skladateľky Kaaije Saariaho a sláčikové kvarteto-meditáciu Voces intimae od Jeana Sibelia.
 
Meta4 Quartet (FI)
  • Antti TIKKANEN – husle
  • Minna PENSOLA –husle
  • Atte KILPELÄINEN – viola
  • Tomas DJUPSJÖBACKA – violončelo
 
PROGRAM:

Joseph HAYDN (1732 – 1809)
Sláčikové kvarteto č. 25 C dur op. 20/2
 
Kaija SAARIAHO (*1952)
Terra Memoria (2006)
 
Jean SIBELIUS (1865 – 1957)
Sláčikové kvarteto d mol, op. 56 „Voces intimae“
 
Koncert je súčasťou festivalu Konvergencie 2021.
 
Organizátor podujatia sa riadi aktuálnymi protipandemickými opatreniami. Pre bližšie informácie sledujte webstránku www.konvergencie.sk.
Zmena programu a účinkujúcich je vyhradená.
Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.
Partneri festivalu: Hlavné mesto Bratislava, Západoslovenská energetika a.s., Slovenská sporiteľňa, a.s., Bratislavské kultúrne a informačné stredisko.
Ďakujeme aj ďalším partnerom, mediálnym partnerom a podporovateľom.