Katedrála Sv. Jakuba • Santiago de Compostela

Hrebienok - Vysoké Tatry

Prežite krásny zimný čas v Tatrách a odneste si nezabudnuteľný zážitok z Tatranského ľadového dómu na Hrebienku, ktorý sa tento rok ponesie v téme, ktorá vás chytí za srdce. Nasledujte mušľu ,,hrebenatku,, ktorá je neodmysliteľným symbolom všetkých návštevníkov slávnej Compostety de Santiago v Španielsku. Známe pútnické miesto je symbolom nového začiatku a múzou tohtoročného ľadového projektu.

Aj tento rok sa môžete tešiť na precíznu prácu a pororuhodné detaily, ktoré umocnia zážitok z návštevy ľadového chrámu. 

Ultreia a Buen camino!

Cesta je cieľom. Na nové začiatky.

Máme za sebou neľahké obdobie, aktuálna situácia vo svete ovplyvnila nás všetkých. Niečo odišlo, zaniklo, ale v tú samú chvíľu niečo prišlo a opäť sa zrodilo.

V jednom okamihu je všetko také premenné. Kolobeh života, všetko sa mení, vyvíja, rastie, znásobuje a opäť redukuje. Každý okamih v našom živote je neopakovateľným okamihom. Jedinečnosť bytia a nezastaviteľný cyklus je alfou a omegou tohtoročného projektu.


Zdroj: FB Vysoké Tatry - Hory zážitkov / Foto: Marek Hajkovský QEP

Tatranská ľadová krása hľadá inšpiráciu v svetoznámych stavbách, ani tento rok nebude výnimkou. Katedrála, ktorá nám bola projektovým vzorom patrí na zoznam svetového dedičstva UNESCO a vyznačuje sa románskou stavbou. Telo stavby však zdobia gotické aj barokové doplnky. Na majstrovskom diele sa podieľa mnoho sochárov a rezbárov z Česka, Slovenska a USA.

Hlavným staviteľom je aj tento rok talentovaný umelec Adam Bakoš. Šikovné ruky majstov vytvárajú precízne umelecké dielo. Pod ich rukami je až neuveriteľných 1880 blokov ľadu, ktoré dokopy vážia viac ako 225 ton. Ľadový dóm je aj tento rok umiestnený v kupole o priemere 25 m s najvyšším bodom stavby, ktorý aktuálne dosahuje výšku až 12 m.


Zdroj: FB Vysoké Tatry - Hory zážitkov / Foto: Marek Hajkovský QEP

Jubilejný rok 2021 umocňuje silu katedrály

Mnohí z nás si vo svojom ,,batohu,, nesú kameň

Srdce Hrebienka sa pýši mnohými precíznymi detailmi a ikonickými prvkami. Avšak nesie v sebe aj hlbokú myšlienku. Stavebnou múzou je katedrála, ktorá je zároveň významným pútnickým miestom, práve v roku 2021 sa jej čaro násobí. Hlavnou myšlienkou putovania je aby človek opäť našiel sám seba, priblížil sa prírode, spoznal nových ľudí a otvoril svoje srdce novému životu. Jubilejný rok 2021, ktorý nastal po dlhých 11 rokoch ešte väčšmi umocňuje silu katedrály. Vraví sa, že: ,,každý kto navštívi chrám a prejde jeho bránou vychádza ako nový človek, čistý a znovuzrodený.“ Mnohí z nás si vo svojom ,,batohu,, nesú kameň, ktorého sa chcú zbaviť, zanechať ho a ísť ďalej už bez neho.

Zdroj: FB Vysoké Tatry - Hory zážitkov / Foto: Marek Hajkovský QEP

>> Koncerty v ľadovom kráľovstve <<

Hudobné symfónie rozozvučia steny ľadového chrámu už 28.novembra

>> Covid opatrenia v Tatranskom ľadovom dóme <<

Zdroj fotogalérie: FB Vysoké Tatry - Hory zážitkov / Foto: Marek Hajkovský QEP