Zmluva obce k novému ihrisku; zisky a majitelia firiem; súdne rozhodnutia; vlastníci budov, okolo ktorých človek chodí: na webe je všetko - len treba vedieť kde. A tiež treba vedieť gúgliť ako profík. Na tomto interaktívnom workshope vás to naučíme. Je pre všetkých, ktorým nie je jedno, čo sa okolo nich deje a zaujímajú sa o veci verejné.

Na workshop je potrebné dopredu sa registrovať: https://forms.gle/GF2T7vCaAyzDJG4W7

Workshop prebehne prezenčne v priestoroch Kalabu v Bratislave. Vzhľadom na zhoršujúcu sa pandemickú situáciu bude workshop prebiehať v režime OTP (očkovaní, testovaní a po prekonaní ochorenia COVID-19). Počet účastníkov je obmedzený, o naplnení kapacity budeme informovať.

Lektor: Pavol Lacko
---
Pavol Lacko vyštudoval politológiu na Free University v Berlíne. Sedem rokov pracoval ako novinár-analytik v Aliancii Fair-play. Písal o súdnictve v ére Štefana Harabina, o mrhaní peniazmi v štátnom IT aj o problémoch v zdravotníctve.
Dnes factcheckuje tvrdenia politikov na portáli Demagóg.SK a píše pre eduRomu, Bystriny či ocenenie Biela vrana.
---
Workshop je súčasťou projektu "S Demagógom proti demagógii medzi mládežou“, ktorý je podporený z programu ACF - Slovakia. Program je financovaný z Finančného mechanizmu EHP 2014-2021. Správcom programu je Nadácia Ekopolis v partnerstve s Nadáciou otvorenej spoločnosti Bratislava a Karpatskou nadáciou. 

Podujatie, ktoré usporadúvajú Skautský inštitút na Slovensku a Demagog.SK