Púchovské jazzové dni v tieni storočných líp

Niekoľkoročné organizačné aktivity Reného Gonzaleza a jeho úspešných projektov Noche Cubana a Yes 2 Jazz vyvrcholia 11.6.-12.6.2021 džezovým festivalom, ktorý sa uskutoční v areáli Europarku v Púchove. Púchovčan kubánskeho pôvodu stojí za obľúbenými Kubánskymi nocami s návštevnosťou viac ako 500 ľudí na večer a sériou džezových koncertov v rokoch 2008-2018. “Mojím cieľom je do mesta priniesť kvalitné hudobné vystúpenia a predstaviť domácemu publiku alternatívu voči hlavným prúdom v hudbe. Džez spája ľudí po celom svete, odstraňuje predsudky a učí poslucháčov vnímať rozmanitosť.”

Daniel Caccia & Gabriel Jonáš trio, hviezda piatkového večera, patrí k najvýznamnejším súčasným talentom vokálneho džezu, okrem bezchybnej intonácie a dokonalého zmyslu pre rytmus ovláda scat style, spev na zvukomalebné slabiky. Víťazi viacerých prestížnych ocenení mladých džezových talentov Kristína Mihaľová & Jakub Šedivý sa etablovali na medzinárodnej scéne, aby vystúpili ako ústredná dvojica sobotňajšieho dňa, poslucháči Radia_FM si ich možno pamätajú ako držiteľov ocenenia Nadácie Advance Investment za rok 2019 a najnovšie aj ceny Debut roka za rok 2020 v prestížnej súťaži Radio Head Awards.

Medzi vystupujúcimi sa objavia Trio komorního jazzu a v rámci nu jazzu, hip hopu, funky projekt Petra Lipu mladšieho The Grand Buffet s vynikajúcou Svetlanou Rymarenko z Fragile v piatok, na druhý deň potom J Funk vinil selector či Ludo Kotlár trio. David Szabó pokrstí na festivale debutový autorský album Medová Zem. Prienik do moderných žánrov zabezpečí HipZZ quarter, aby Funkadelic Brothers s Ivanom Verešom roztancovali púchovský park na záver programu.

Odbornej záštity nad festivalom sa zhostil popredný džezový hudobník Juraj Kalász. Festival finančne podporil Fond na podporu umenia, organizáciu zaistilo občianske združenie Noche Cubana.

Cena v predpredaji jednodňového vstupného je 10€ (na mieste 13€), vstup na celý festival stojí 17€ (na mieste 20€). Deti do 12 rokov a ZŤP majú vstup zadarmo. Seniori nad 65 rokov zľava 50% zo vstupného. Vstupenky môžete zakúpiť priamo na mieste alebo v predpredaji v kaviarni Podivný barón v Púchove alebo prostredníctvom internetového portálu tootoot.fm.

V prípade zmeny pandemickych opatrení môže dôjsť k zmene termínu podujatia.