hcete sa naučiť trochu z remesla starých majstrov, ktorí vedeli ručne napísať písmo na hocijaký výklad, plagát, či výrobok? Dizajnér písma Ján Filípek vás to naučí!

PRE KOHO JE WORKSHOP URČENÝ?
 Pre všetkých písmových nadšencov, bez ohľadu na skúsenosti alebo zručnosti.

ČO SA NA WORKSHOPE NAUČÍM?

  • Tento workshop sa zameria na základy písmomaliarstva. Precvičíme si to na "amerických verzálkach (veľkých písmenách)", ktoré momentálne zdobia a informujú v nejednú hipsterskú kaviareň vo svete.
  • Ukážeme si základné ťahy plochým štetcom a naučíme sa základné tvary a vzťahy medzi znakmi.

KTO WORKSHOP POVEDIE?
Ján Filípek - dizajnér písma. Od roku 2009 pracuje ako písmový a grafický dizajnér pod značkou DizajnDesign. Vyštudoval vizuálnu komunikáciu na Vysokej škole výtvarných umení v Bratislave a magisterské štúdium TypeMedia (tvorba písma) na Kráľovskej akadémii v holandskom Haagu. Okrem písma tvorí aj logotypy a letteringy pre klientov. Taktiež vyučuje Intenzívne workshopy kaligrafie. Viac o ňom na www.dizajndesign.sk.

AKÁ JE CENA, KAPACITA WORKSHOPU A KDE SA MÔŽEM REGISTROVAŤ?

𝗿𝗲𝗴𝗶𝘀𝘁𝗿𝗮́𝗰𝗶𝗮 𝗻𝗮 𝘄𝗼𝗿𝗸𝘀𝗵𝗼𝗽@𝗺𝗮𝗹𝘆𝗯𝗲𝗿𝗹𝗶𝗻.𝘀𝗸
vstupné: 20 €
kapacita: 15 ľudí
trvanie: 4 hodiny
...............................................................................................................................................
Podujatie sa bude riadiť podľa aktuálnych protiepidemiológických opatrení.
...............................................................................................................................................
Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia a mesto Trnava.

Podujatie, ktoré usporadúva Malý Berlín