Vyhľadať podujatie
events/2020/11/admid120550/120550.jpeg

Swine Day 2020

Táto udalosť sa už konala v minulosti !

Webmagazín „Swine Daily“ s redaktormi z Česka a Slovenska sa zameriava na vyhľadávanie menej známych hudobných a vizuálnych umelcov. 5. výročie svojej existencie oslávi 1. ročníkom festivalu v Novej synagóge v Žiline, kde sa už v piatok 27. novembra odohrá multižánrový jednodňový festival „Swine Day“.

Redakcia minulý rok rozšírila svoje aktivity aj o agentúru Swine Agency. Prvé dve potvrdené mená sú práve slovenskí interpreti z tejto agentúry. Sú nimi Tante Elze a Keosz.

Slovenská skladateľka a speváčka Veronika Lečková-Seppová v kombinácii s producentom Tomášom Prištiakom (z nového tria Weltschmerzen) tvorí aktuálne jeden z najzaujímavejších projektov na slovenskej alternatívnej scéne. Dvojica umelcov ohlásila na konci minulého roka v košickej Tabačke „comeback“ a aktuálne je na miniturné po Slovensku. Tante Elze vystúpia s albumom Hmota a koncert rozšíria o zatiaľ nevydané nové skladby a cover verzie.

Erik Osvald aka Keosz je producent z Dubnice nad Váhom. Jeho tvorbu možno zaradiť od snových ambientných plôch až po valivé post-apokalyptické beaty a techno. Keosz v Novej synagóge predvedie po vyše roku nekoncertovania ojedinelý experimentálny live set, kedy po prvýkrát vystúpi aj so špeciálnymi analógovými syntetizátormi.

Ďalším ohláseným menom je Saint Caboclo, brazílsky DJ a producent usadený v Lisabone, ktorý na tomto podujatí vystúpi po prvý raz v Európe.

Piernikowski je kultová osobnosť poľského hip-hopu – raper, skladateľ, producent. Po albumoch so Syny, sólovom No Fun z 2017, Piernikowski vydal na konci 2019 viac psychedelický a rozmanitejší projekt The Best of Moje Getto na Asfalt Records.

Premiérovo sa na Slovensku v rámci festivalu predstaví aj česká DJka, producentka a vizuálna umelkyňa VuTru.

V bývalej zimnej modlitebni v Synagóge sa predstaví 5 umelcov, potom sa program presunie na afterparty s mladým kolektívom Odyssea. Viac informácií o programe nájdete na facebookovej udalosti.