Zimný Tyršák aj tento rok s príjemnou vianočnou atmosférou v bezpečnom prostredí

Tyršák sa po krátkej prestávke opäť otvára návštevníkom. Okrem dobrého jedla a pitia sa zameria aj na podporu lokálneho dizajnu a módy.   

Na mieste, ktoré sa v letnej sezóne spájalo s pieskom, drinkami a leňošením, nájdu návštevníci opäť jedinečnú predvianočnú atmosféru v bezpečnom prostredí.  

Zimný Tyršák už tradične ponúkne dobré jedlo a pitie. Nebude chýbať predvianočná klasika v podobe bravčovej krkovičky v žemli, kuracích pŕs v žemli, lokší, vareného vína, či punču.

Zimná edícia však prinesie oveľa viac. V novembri výstavu fotografií Jána Šebíka z novembra 1989 a v decembri výstavu multižánrového festivalu Humans of [fjúžn] autorov Piotr Gąska a Jany Gombíkovej. Vďaka spojeniu s legendárnym Urban Marketom sa na Tyršáku  11. a 12. decembra vystrieda niekoľko známych značiek. Výrobky z ich produkcie si budú môcť návštevníci zakúpiť priamo na mieste.  

Tyršák je ideálnym miestom pre stretnutia priateľov a rodiny v bezpečnom prostredí na čerstvom vzduchu, či už ako príjemná zastávka na spoločných prechádzkach po Tyršovom nábreží, alebo priamo na vyhrievaných terasách na Tyršáku. Naďalej budeme dôsledne sledovať dodržiavanie všetkých hygienických opatrení. Areál Tyršáku bude oplotený a vstup bude len pre zaočkovaných.

Tyršák myslí aj na budúcnosť a preto sa na mieste dôkladne triedi odpad, používajú sa zálohované poháre a kompostovateľný riad. Bioodpad sa ďalej zhodnocuje v kompostárni a rovnako sa využíva zelená energia z fotovoltaiky.

Zimný Tyršák začína v stredu 17. novembra. Otvorený bude vo všedné dni od 15:00 hod. do 24:00 hod. a cez víkendy od 12:00 hod. do 24:00 hod.

Kompletné informácie budú aj naďalej k dispozícii vždy na webe www.tyrsak.sk, na Facebooku a Instagrame.