Komorný orchester ZOE a Kristína Chalmovská (violoncelo)
V spolupráci so Štátnou filharmóniou Košice

Miesto: Evanjelický kostol, Mlynská ul.

Koncert je súčasťou Dní českej kultúry 2021.

Kristína Chalmovská
Rodáčka z Prievidze začala svoje štúdium violončela na konzervatóriu v Žiline (prof. Květa Glasnáková), neskôr pokračovala na VŠMU v Bratislave (prof. Eugen Prochác). V roku 2010 vďaka programu Erasmus prestúpila na Trinity Laban Conservatoire of Music and Dance v Londýne, kde pod vedením Richarda Marksona štúdium v roku 2013 ukončila s najvyšším bakalárskym titulom. Koncertný a pedagogický magisterský titul Kristína dokončila na Zürcher Hochschule der Künste v Zürichu v triede svetového sólistu Raphaela Wallfischa a vynikajúceho interpreta starej hudby Roela Dieltiensa.
Počas svojho hudobného pôsobenia vyhrala ocenenia na množstve celoslovenských aj svetových súťaží a  bola ocenená viacerými medzinárodnými grantovými programami.
Koncertovala ako sólistka s orchestrami Slovenská Filharmónia, Archi di Slovakia, Tallin State Philharomony, Štátna Filharmónia Košice, Trinity Laban Baroque orchestra London, Shounan Youth Orchestra Japonsko, Solamente Naturali, Štátny komorný orchester Žilina.
V roku 2012/2013 bola Kristína súčasťou London Symphony Orchestra v rámci programu London Symphony Orchestra Discovery String Scheme.
Medzi jej nedávne aktivity patria koncerty s Balthasar Neumann Ensemble pod vedením Thomasa Hengelbrocka v Hamburgu, na Kube, v Palais Garnier v Paríži, v Elb Filharmonie v Hamburgu, v Tonhalle v Zürichu, Koncerty s Il Pomo d Oro a Joyce DiDonato na festivale Bayreuth Baroque a vo Valencii, komorné koncerty na Cello Bienale v Amsterdame a na festivale v Utrechte.

František Macek
Získava reputáciu jedného z popredných mladých českých dirigentov. V sezóne 2018/2019 pracoval ako asistent dirigenta v Symfonickom orchestri Poľského národného rozhlasu. Dirigoval najvýznamnejšie české orchestre vrátane Pražského symfonického orchestra FOK a Symfonického orchestra Pražského rozhlasu. Spolupracoval s mnohými známymi orchestrami (Tonhalle-Orchester Zürich, Moskovská filharmónia, Gstaad Festival Orchestra, Aspen Festival Orchestra, Lucerne Festival Strings, PKF-Prague Philharmonia, Norrköping Symfoniorkester, Gävle Symfoniorkester, NorrlandsOperans Symfoniorkester, George Enescu Philharmonic, Orchester National Montpellier Occitanie a Nederlands Symfonieorkest).
František Macek, silný zástanca súčasnej hudby, spolupracoval so skladateľmi B. Tommym Anderssonom a Péterom Eötvösom. So špecializovanými hudobnými telesami Norrbotten NEO a KammarensembleN-KeN uviedol premiéru mnohých súčasných skladieb. Dirigoval tiež niekoľko nových operných diel. František Macek je absolventom Royal College of Music v Štokholme. Vyštudoval hru na organe na Konzervatóriu v Kroměříži, interpretáciu starej hudby na Týnskej škole - Collegium Marianum a dirigovanie na HAMU v Prahe. Kariérny rozvoj nádejného dirigenta podporovala Kráľovská švédska hudobná akadémia, Nadácia Andersa Sandrewsa a Nadácia HAMU. Svoje dirigentské schopnosti si zdokonalil počas majstrovských kurzov u Bernarda Haitinka, Daniela Gattiho a Manfreda Honecka a bol účastníkom dirigentskej akadémie v Aspene a Gstaade.

Komorný orhcester ZOE
Komorný orchester ZOE pôsobí na slovenskej hudobnej scéne od roku 2008, jeho členmi sú poprední mladí slovenskí umelci. Absolvoval majstrovské kurzy pod vedením dirigenta Alexandra Rahbariho.
Orchester splolupracuje s domácimi aj zahraničnými umelcami a pravidelne uvádza svetové premiéry diel slovenských skladateľov ako aj slovenské premiéry diel svetových skladateľov.
Orchester má svoju orchestrálnu akadémiu ZOE Academy, spolupracoval s HTF VŠMU v Bratislave na viacerých projektoch zameraných na dirigentskú prax, Kompozičné laboratórium, ...
CD nahrávka orchestra ZOE „Signum Magnum“
s dielami Lukáša Borzíka získala v roku 2021 ocenenie RadioHead Awards v žánrovej kategórii klasická hudba.
Komorný orchester ZOE pravidelne poriada charitatívne koncerty pod záštitou rôznych osobností spoločenského a kultúrneho života.