Milujete zvuk violončela, Johanna Sebastiana Bacha, či iné svetové diela pre violončelo?

Osemnásobný držiteľ ocenenia Talent Novej Európy, violončelista Jan Bogdan ktorý pôsobí v Izraeli prináša svoje sólové turné exkluzívne po prvýkrát na Slovensko.

Na Slovensku ho mali fanúšikovia možnosť počuť niekoľkokrát, najmä ako sólistu so Štátnou filharmóniou Košice či Symfonickým orchestrom Slovenského rohlasu.

V rámci svojho exkluzívneho turné zavíta do siedmich slovenských miest a naplní zvukom svojho violončela výnimočné priestory synagóg, kostolov a koncertných sál.  

Na týchto špeciálnych koncertoch predstaví najvýznamnejšie diela violončelovej literatúry, vrátane asi najznámejšieho diela od Johanna Sebastiana Bacha, Prelúdium z prvej suity G dur, sólovu suitu španielského skladateľa Gaspara Cassadó a jedinečnú sonátu pre sólové violončelo ktorú skomponoval Zoltán Kodály.

Program koncertu tak ponúka návštevníkom výnimočnú príležitosť, hudobne cestovať v čase od baroka až po 20. storočie.

Laureát mnohých medzinárodných súťaží  Jan Bogdan hral v minulosti aj pre holandskú kráľovnu Beatrix a ako prvý slovenský umelec sólovo debutoval v sále Izraelskej filharmónie v Tel Avive. Spolupracoval aj s umelcami ako Dalibor Karvay a orchestrami Viedeňskej a Izraelskej filharmónie. Na svojom konte má stovky koncertov v rôznych krajinách sveta vrátane Viedenskej Štátnej Opery či slávneho Musikvereinu vo Viedni.

Link na YouTube

https://www.youtube.com/watch?v=SzUJHTDpgP4

https://www.youtube.com/watch?v=vTly12b1Aqs