Predajná galéria Artdiela v obchodnom centre Cassovia s potešením oznamuje otvorenie výstavy pod názvom "Rôznorodá tvorba Vladimíra Semančíka"

Výstava prebieha od 1. júla do 31. augusta 2024 a návštevníci si môžu zakúpiť diela v predajnej galérii.

Vladimír Semančík je známy svojou originálnou tvorbou, ktorá ponúka hlboké myšlienky a jedinečné výrazové prostriedky. Výstava prináša jeho najnovšie diela, prevažne olejomaľby prírody, miest, architektúry a portrétov. Tieto jedinečné diela sú realisticky zobrazené a krásne vsadené do kvalitných rámov, čím
poskytujú estetický a umelecký zážitok.

Galéria Artdiela, umiestnená v OC Cassovia, je známa svojím širokým výberom ručne maľovaných obrazov a iných umeleckých diel. Je otvorená denne od 9:00 do 20:00.

"Veríme, že výstava Vladimíra Semančíka prinesie našim návštevníkom nezabudnuteľné zážitky a inšpiráciu. Každé jeho dielo je unikátne a nesie v sebe hlboký odkaz, ktorý osloví každého milovníka umenia. Pán Semančík je nielen maliar, ale aj sochár, rezbár a reštaurátor, čo sa odráža v jeho rozmanitej tvorbe. Jeho diela boli ocenené a vystavované po celom svete, čo svedčí o jeho výnimočných schopnostiach a vášni pre umenie" hovorí Helena Vožňáková, manažérka predajne Artdiela.

Vladimír Semančík má za sebou bohatú kariéru plnú ocenení a výstav po celom svete. Inšpirujú ho diela Šiškina a Ajvazovského, avšak zachováva si svoj vlastný rukopis. Jeho tvorba zahŕňa krajinky, zvieratá, portréty, architektúru s náboženskou tematikou a používa prírodné farby a plastické ťahy štetcom. Jeho diela boli vystavované v Európe, USA, Japonsku a Austrálii a články o jeho tvorbe boli publikované v renomovaných časopisoch a encyklopédiách. Okrem maľovania sa venuje aj reštaurovaniu obrazov, rámov a starožitného nábytku.

Vladimír Semančík sa narodil sa na UA v Komarove - Ľvovská oblasť. Jeho rodičia odišli zo Slovenska po vojne v roku 1947, po krátkom čase sa chceli vrátiť späť na Slovensko, ale návrat v tom čase už nebol možný. Až v roku 1978, sa celej rodine konečne podarilo vrátiť na Slovensko, do Prešova, kde žili a žijú ich príbuzní. Vyrastal v česko-slovenskej zmiešanej rodine , otec bol Slovák a mamka Češka.

Keďže vyrastal na dedine, už ako dieťa rád kreslil postavičky, zvieratka a hlavne prírodu. Jeho inšpiráciou boli aj knihy a obrázky veľkých ruských a ukrajinských maliarov, jeho rodičia ho v tomto smere veľmi podporovali. Po ZŠ nastúpil na Strednú umeleckú školu v Javorove so zameraním na výrobu umeleckého nábytku, rezbárstva a reštaurovanie starožitného nábytku. Počas ZVS naďalej rozvíjal svoj talent, tvoril hlavne plastiky, plagáty. K umeniu mal blízko a tak sa prihlásil na štúdium výtvarných umení, ale prijali ho na architektúru v Kyjeve. Po niekoľkých semestroch školu opustil, aj keď mal dobre výsledky v kreslení no matematika bola jeho slabosť. Jeho tvorba sa prelínala v celom jeho pracovnom živote , stále mal príležitosť tvoriť , mal šťastie na zamestnania, v ktorých mohol svoj talent uplatňovať a tým stále rástol. 5 rokov žil a tvoril v Holandsku, ktoré ho najviac po umeleckej stránke posunulo k nájdeniu si vlastného štýlu, už tam boli jeho práce vyhľadávané pre jeho charakteristický umelecký rukopis. Vždy mal za to, že umelecké dielo by malo zodpovedať určitým kvalitatívnym požiadavkám (technikám, postupom a súlade farieb) a hlavne, stať sa rozpoznateľným. To sa mu jednoznačne podarilo, jeho tvorba vyniká svojimi charakteristickými ťahmi štetca a harmóniou farieb.

V súčasnej dobe, kedy pop-kultúra vytláča prirodzenosť umenia a pomaly stráca svoj pôvodný charakter, zdá sa, že začína prevládať digitálny svet. Ale našťastie, je to len menšia skupina tzv. milovníkov umenia, pre väčšinu, je ručne maľovaný obraz stále prioritou, nakoľko ten vyžaruje energiu uloženú do tvorby, práve tá tvorčia energia je nenahraditeľná, tá vie určiť, či to dielo je kvalitné a zaujímavé, a hlavne, či vie osloviť – to je alfa a omega umelcovej tvorby p. Semančíka.

Zdroj: Galéria Artdiela, Košice