VRSTVY

Lubo Mati

05. 04. - 26. 04. 2024
Kaštieľ v Modre, Horná 215/20, Modra
Srdečne vás pozývame na výstavu malieb.

Maľby síce nehovoria, ale dokážu sa nám prihovárať – silou farby, silou kompozície – vlastne silou myšlienky. Tvorba Mgr. art. Ľubomíra Matiho, mladého výtvarníka zo Žiliny je na jednej strane ešte stále v jeho rannom období, ale napriek tomu sa prihovára divákovi jasným, nevtieravým hlasom.

Na výstave VRSTVY sa predstavuje dvanástimi olejomaľbami, ktoré vznikali v čase dlhšom ako dvanásť mesiacov. V chvíľach tvorivého úsilia sa na plátna dostali momentálne pocity umelca, vtelené do farieb. Tie sú dominantné. Sú vnútornou výpoveďou umelca, ktorý sa introvertne zamýšľa nad dôležitými vecami, ako sú vzťahy, medziľudský priestor i priestor v ľuďoch. Cez svoje diela, plné komplementárnych kontrastov, štruktúr a takmer neviditeľných dotykov štetca, pred nami odhaľuje tvary a tváre ľudí blízkych i akoby nekonečne vzdialených.

V takmer abstraktných kompozíciách sa pomedzi vrstvy farby vynárajú postavy a portréty, podivne deformované, miznúce a predsa jasne prítomné.  Pre  Ľubomíra Matiho  je to počiatok cesty, na ktorú ako maliar vstúpil. Roky strávené štúdiom, na strednej umeleckej škole v Žiline a následne v ateliéri reštaurovania VŠVU v Bratislave, sú dobrým odrazovým mostíkom. A teraz už sám, na krídlach vnútornej fantázie a radosti z maľovania  vytvára  vlastný  svet obrazov, ktorými azda postupne  poodkrýva vrstvy svojej mysle.


Autorská výstava obrazov Ľubomíra Mati “Vrstvy” v Kaštieli v Modre je pre verejnosť prístupná od 5. do 26. apríla 2024, počas návštevných hodín - od pondelka do štvrtka v čase od 9:00 do 15:30 a v piatok od 9:00 do 12:30. Viac informácií o možnosti jej návštevy nájdete na stránke www.moska.sk

 

Kurátorka výstavy:
Mgr. Darina Arce

                        

 

Malokarpatské osvetové stredisko v Modre

tel: 033/64 334 89
e-mail: moska@moska.sk
www.moska.sk FB: Moska.sk