Advent je čas očakávania Vianoc. Nie je asi človeka, ktorý by sa na toto obdobie netešil, hoci v posledných rokoch sa často sami oberáme o pokojné prežitie tohto času a radosť z vianočných sviatkov prenechávame skôr deťom.

Mesto Trnava ako organizátor podujatia Advent v Trnave pokračuje v tradícii predvianočných trhov, ktoré sa v čase adventu konajú po celom svete. Chceme priniesť taký program, ktorý bude citlivo dopĺňať atmosféru najvýznamnejších sviatkov v roku. Zostavovali sme ho s dôrazom na to, aby zahrial dušu ako pohár horúcej medoviny a doprial tiež oddych uponáhľanej mysli.

Trojičné námestie sa na pár týždňov premení na malé mestečko, ktoré spoznáte nielen podľa vianočného stromu, dreveného betlehemu, výzdoby a stánkov, ale tiež podľa vône škorice, vareného vína, medoviny, trdelníkov, ihličia a včelieho vosku.

Okrem krásnej atmosféry sa môžete tešiť na bohatý kultúrny program - Jana Kirschner, Vidiek, Peter Lipa, Allan Mikušek, Hudba z Marsu a mnohých dalších.

>> MAPA ADVENTNÝCH TRHOV na stiahnutie <<


ADVENTNÝ PROGRAM V SKRATKE:

Koncerty na Trojičnom námestí
Na hlavnom pódiu sa bude spievať k punču s klinčekom a badiánom každý jeden deň. Vianočný koncert odohrá Jana Kirschner, Allan Mikušek, Vidiek, Petet Lipa, Hudba z Marsu, Paper Moon Trio  a ďalší. Predvedú sa aj trnavskí škôlkári, tak ich určite príďte povzbudiť. Viac už čoskoro na advent.trnava.sk

Rozprávky na radnici 
Každú adventnú nedeľu o 15,00h a 17,00h
Nedele patria deťom. Na radnici si rozložia kulisy štyroch príbehov. Rozprávkovú atmosféru prvej nedele navodí Žabí kráľ, potom žezlo preberie Zimná rozprávka, divadielko Nesiem vám novinu.. a všetko to vyvrcholí v rozprávke Škriatkovsky dobré Vianoce.

  • 27.11 Divadlo Na Hojdačke - Žabí kráľ
  • 4. 12. Divadlo Agapé - Zimná rozprávka
  • 11.12. Teátro Neline - Nesiem vám novinu…
  • 18.12. Kyselí Krastafci - Škriatkovsky dobré Vianoce

Štyri adventné koncerty
Príďte so svojimi najbližšími na moment rozjímať nad krásou folklóru, zborového spevu, opery či popu. Keď sa svetlá v Kostole Sv. Jakuba po prvý krát stlmia a vianočná hviezda za oltárom silnejšie rozžiari, začína sa prvý.
27.11 o 20. 00 h Pastorále, SĽUK
4.12. o 20.00 h Trnavskí umelci a orchester Harmónia
11.12. o 20.00 h Spevácky zbor Voci Allegre
18.12. o 20.00h Katarína Koščová s kapelou a sláčikovým kvartetom


Mikuláš v Trnave
Piaty december patrí v Trnave tým najmenším. Mikuláš na koči v krásnom červeno-bielom kabátci, hustej brade priamo od barbiera a vo vyberanej spoločnosti čerta a anjela vedie deti centrom mesta a sprievod vrcholí veľkolepým koncertom.
17.15 h Príchod Mikuláša na koči
18.00 h Koncert Fíha Tralala


Stredoveké adventné trhy
Posledný adventný víkend patrí stredovekej rozprávke. Od 16. do 18. decembra 2022 sa na Námestí Sv. Michala bude týčiť Betlehem zo slamy, obkolesený sedliackym dvorom, v kruhu budú rozložení šenkári, ktorí vás budú lákať na všelijaké špeciality: vianočné oblátky, šalviové víno či zvláštne korenený punč.
Súčasťou stredovekých trhov bude aj živý adventný kalendár a dobový program.
16.12. od 12.00 do 19.00 h
17.12. od 10.00 do 19.00 h
18.12. od 10.00 do 18.00 h

Mestská veža s lampášom
Každý utorok počas Adventných trhov v čase o 17.30 h a 18.30 h môžete vystúpať po schodíkoch v tme a zoznámiť sa s príbehmi veže, v ktorej v minulosti žili nielen hlásnici. Prežijete neopísateľnú atmosféru, uvidíte vianočné trhy z inej perspektívy a fotkami, ktoré si z tohto výstupu odnesiete, sa môžete pochváliť všetkým vo vašom okolí. Vstupné pre dospelých je 5 EUR a pre deti 3 EURá.

Silvester pre deti 
Aký by to bol koniec roka bez zábavy a  poriadne epických prskaviek. Príďte si s deťmi zaskákať na diskotéku pod holým nebom a potom spravte jeden krok vzad, aby vám neboli príliš horúco. Chystáme skvelú ohňovú show.
17,00h Mini Disco
18.00 h Ohňová show Dream Dancers

Kompletný program nájdete tu, ale aj na advent.trnava.sk