NEPREMEŠKAJTE JEDINEČNÚ PRÍLEŽITOSŤ NAVŠTÍVIŤ ŽIVÚ KRONIKU PROTIFAŠISTICKÉHO ODBOJA 

Hrdinovia odboja je názov novej výstavy na Bratislavskom hrade, ktorú pripravilo Slovenské národné múzeum v spolupráci s Vojenský historický ústav Bratislava a Múzeum SNP v Banskej Bystrici.

Výstava obsahuje viac ako 100 predmetov približujúcich nielen úspechy, ale aj tragédie vybraných slovenských účastníkov československého zahraničného a domáceho odboja v rokoch 2. svetovej vojny.

Vystavené budú aj výnimočné predmety, ktoré Slovenské národné múzeum nedávno získalo alebo plánuje získať do svojich zbierok – medzi inými napríklad salón Imricha Karvaša, vtedajšieho guvernéra Slovenskej národnej banky, významného podporovateľa domáceho odbojového hnutia a SNP. Vzhliadnuť taktiež bude možné aj osobné predmety Jozefa Gabčíka, veliteľa skupiny Anthropoid.

Výstava vzdáva česť tisícom Slovákov, príslušníkom národov a národností žijúcich na území Slovenska, ktorí sa počas 2. svetovej vojny zapojili do bojov proti nacistom doma aj v zahraničí. Koná sa pri príležitosti výročia Slovenského národného povstania a Dňa Ústavy Slovenskej republiky.

Záujemcovia môžu výstavu Hrdinovia odboja navštíviť do konca augusta 2024 na II. poschodí Bratislavského hradu. Múzeum je otvorené denne okrem utorka od 10.00 – 18.00 (s posledným vstupom o 17.00).