TORNERO TOUR 2024 je dlhodobo pripravované Československé koncertné turné speváčky Ilony Csákovej.

Ide o vôbec prvé turné po 25. rokoch a samotný názov „Tornero“ v doslovnom preklade znamená „Vrátim sa“. Turné bude prebiehať po dobu jedného mesiaca, a to od 1. októbra 2024 až do 31. októbra 2024.

Ilona Csáková je popredná česká speváčka, pôsobiaca na hudobnej scéne už desiatky rokov. Začiatok jej kariéry je spojený s kapelou Laura a jej tygři, s ktorou natočila tri radové albumy. V roku 2020 vydala nový album s názvom "Jemně půl".

Na cenách Grammy získala cenu Objav roku za rok 1993 a cenu v kategórii Stredný prúd za rok 1996. V ankete Český slavík sa trikrát stala striebornou a jednou bronzovou slávicou. Je držiteľkou zlatej dosky za album Pink. Zlaté a platinové platne v Česku ale aj zlaté, platinové a dvojplatinové platne na Slovensku za album Modrý sen a tiež zlaté platne v ČR a SR za album Blízka i vzdialená. V roku 1998 sa stala najpredávanejšou českou speváčkou.

Medzi jej najznámejšie hity patria napríklad: Proč mě nikdo nemá rád, Amsterdam, Tornero, Jedno tajomstvo, Pink a ďalšie.

Ilona Csáková počas svojej hudobnej kariéry účinkovala aj v rade muzikálov. Jej najznámejšia rola je rola Kleopatry, v známom muzikáli Kleopatra.