autorská výstava obrazov

IMPRESIE EURÓPSKYCH METROPOL

výber z tvorby Michala Tejgiho

01. 03. - 28. 03. 2024
Kaštieľ v Modre, Horná 215/20, Modra
Srdečne vás pozývame na výstavu malieb.

Slovenský umelec, Michal Tejgi, žijúci a tvoriaci súbežne v dvoch mestách – v Bratislave a v Brne, predstaví svoju ďalšiu autorskú výstavu s názvom "Impresie európskych metropol". Vyrastal v Bratislave, kde má svoj ateliér a tvorí. Popri práci ďalej študuje doktorandské štúdium na VUT FAST v Brne. Michala charakterizuje jeho jedinečný umelecký štýl, ktorý očaril nielen zberateľov, ale aj Úrad vlády Slovenskej republiky a Generálnu prokuratúru SR. Jeho akrylové diela nesú v sebe atmosféru a emócie precestovaných miest, svedčia nielen o jeho umeleckom výraze, ale aj o fascinujúcich príbehoch.
"Moja maľba nie je len umeleckým prejavom, ale aj spôsobom, ako si zachovať a podeliť sa o cestovateľské zážitky. Prepojenie maľby a cestovania mi umožňuje vytvoriť diela s hlbším významom, ktoré nechávajú trvalý dojem," zdôrazňuje Michal Tejgi. Jeho umelecké diela sú zamerané na miesta, ktoré osobne precestoval, a ponúkajú jedinečné vizuálne zážitky.

V expozícii malieb "Impresie európskych metropol" sa Michal Tejgi venoval mestám ako Londýn, Paríž, Praha, Bratislava, a tiež prírodným scenériám Slovenska a Nórska - Lofoty. Každý obraz vzniká z jeho lásky k cestovaniu a neustálej túžby po objavovaní nových miest.

Pozývame vás na výstavu, kde sa každý obraz stáva príbehom a každý príbeh čaká, aby bol objavený práve Vami. Pridajte sa k Michalovi Tejgimu a zažite rozmanitosť a bohatstvo sveta cez jeho obrazy.


Autorská výstava obrazov Michala Tejgiho “Impresie európskych metropol” v Kaštieli Modra je pre verejnosť prístupná od 1. do 28. marca 2024, počas návštevných hodín - od pondelka do štvrtka v čase od 9:00 do 15:30 a v piatok od 9:00 do 12:30. Viac informácií o možnosti jej návštevy nájdete na stránke www.moska.sk

Kurátorka výstavy:
Ing. Andrea Reichová, majiteľka LAMPY culture & club & coffee              

 

Malokarpatské osvetové stredisko v Modre

tel: 033/64 334 89
e-mail: moska@moska.sk
www.moska.sk FB: Moska.sk
 

Organizátor podujatia:

  • Malokarpatské osvetové stredisko v Modre  je príspevkovou  organizáciou s právnou subjektivitou, ktorého   zriaďovateľom   je  od 1. 4. 2002 Bratislavský  samosprávny kraj.  Svojím poslaním, ktorého cieľom je rozvoj  miestnej a regionálnej kultúry, je jediným zariadením v Bratislavskom kraji.