Mediálna iniciatíva Svet medzi riadkami a partneri pripravujú už tretí ročník medzinárodného novinárskeho festivalu. Uskutoční sa od 19. do 21. júna v priestoroch Katedry žurnalistiky na Štúrovej ulici 9 a v Informačnom centre Univerzity Komenského v Bratislave.

Súčasťou festivalu budú diskusie, workshopy, networking aj premietanie dokumentárneho filmu. Hlavnou, ale nie jedinou témou tohto ročníka je „garážová žurnalistika“, a teda menšie mediálne projekty a iniciatívy.

Malé mediálne projekty sa môžu stať ďalším pilierom kritickej a slobodnej žurnalistiky v čase, keď veľké médiá čelia politickým aj ekonomickým tlakom,” hovorí Stanka Luppová,  organizátorka festivalu.

Okrem nosnej témy sú súčasťou podujatia aj dôležité diskusie o aktuálnych témach súčasnej žurnalistiky. Festival otvoríme veľkou debatou popredných vydavateľov, ktorí budú rozprávať o tom, čo znamená sloboda v žurnalistike. Diskutovať budeme aj o tom, ako sa zmenou informačného prostredia vytráca dôvera v tradičné médiá a mení práca a postavenie žurnalistov.

Festival organizuje iniciatíva Svet medzi riadkami v spolupráci s Katedrou žurnalistiky Univerzity Komenského, neziskovou organizáciou Človek v ohrození, Novinárskou cenou a Nadáciou otvorenej spoločnosti a nadáciami Heinrich Böll Stiftung a Friedrich Ebert Stiftung. Finančnú podporu poskytol aj SlovakAid.

Počas troch dní prebehnú diskusie a workshopy napríklad na nasledujúce témy:

  • Garážová žurnalistika – predstavujeme malé mediálne projekty a iniciatívy
  • Spolupráce a financovanie menších novinárskych projektov
  • Píšeme pre svetové médiá
  • Kreatívne AI projekty pre redakcie

Účasť na festivale je bezplatná. Počet miest je obmedzený. Pre viac informácií o programe a hosťoch sledujte sociálne siete Svet medzi riadkami a našich partnerov. Zaregistrovať sa je možné cez tento formulár.