Be2Can 2021 plní priania a presúva sa do Virtuálnej kinosály Edisonline

Ôsmy ročník prehliadky festivalových filmov z Berlína, Benátok a Cannes uviedol tento rok v kamenných kinách 12 predpremiér. Aby sa filmy dostali ku každému, osem filmov z tohto ročníka poputuje do Virtuálnej kinosály Edisonline, ktorá ponúkne oceňované snímky z pohodlia domova. Od štvrtka 25. do utorka 29. novembra divákov čaká päť dní plných horúcich noviniek. 
 
Tento rok patril k jedným z najúspešnejších čo sa týka filmov či zapojených kín. Ľudia sa radi vracali do kín a chceli sa vrátiť do normálneho života. Tento trend však v poslednej dobe začal brzdiť. V ankete, v ktorej sme sa divákov opýtali, či by si priali Be2Can online, sme dostali jednoznačnú odpoveď – ÁNO. Preto sme sa rozhodli ponúknuť filmy vo Virtuálnej kinosále na Edisonline, kde film začína v presný čas, nedá sa zastaviť ani pretočiť. Neznamená to, že film ide na VOD, to by sme šli proti kinám, v ktorých sa väčšina filmov ešte stále hrá alebo sa len bude hrať. Ale aktuálna pandemická situácia časti divákov neumožňuje návštevu kín, a preto sme sa rozhodli kompenzovať zážitky z nových filmov z Berlína, Benátok a Cannes aspoň touto cestou. Kiná nenahradí obývačka, ale dnes je taká doba. Hlavne v týchto časoch treba kultúrny oheň udržiavať aj v online priestore. Vie to zahriať.“ vysvetľuje dôvody presunu do online priestoru kreatívny riaditeľ Dominik Hronec.
 
Každý deň divákov čakajú dva výnimočné filmy z prehliadky Be2Can 2021. Hlavný titul začne vždy o 20:00 a potom v repríze o 22:00.

 Vstúpte s nami do festivalového sveta!

Program Be2Can ozvien:

Štvrtok 25. 11.
Piatok 26. 11.
Sobota 27. 11.
Nedeľa 28. 11.
Pondelok 29. 11.

Viac o festivale si môžete prečítať v Tlačovej správe.