Najväčšie stretnutie parkouristov v Bystrici predo dvermi. Na čo všetko sa môžete tešiť?


Už o pár dní sa pod Urpínom stretnú parkouristi z niekoľkých krajín. Umenie pohybu si na vlastnej koži budete môcť vyskúšať aj vy.

Podujatie Parkour Meeting Banská Bystrica 2018 sa v našom meste uskutoční už po ôsmykrát. Konať sa bude primárne na Zimnom štadióne - v hale B a v parku pod Pamätníkom SNP. Aj tento rok pritiahne do mesta pod Urpínom množstvo nadšencov umenia pohybu. Tí spolu nebudú súťažiť, ale vymieňať si skúsenosti a baviť sa pohybom.


 
Tradičné podujatie má opäť medzinárodný charakter. “Môžem prezradiť, že očakávame účastníkov zo Slovenska, Česka, Rakúska a rovnako príde aj španielsky hosť Aral Roca Gomez z tímu Born to Trace. Zaujímavosťou tiež je, že máme zaregistrovaných najviac dievčat - parkouristiek za všetkých osem ročníkov,” uviedol Dávid Lupták, jeden z organizátorov podujatia.

“Meeting odštartuje vo štvrtok 26. júla o 18:00 oficiálnym otvorením, na ktorom je vítaná aj široká verejnosť. Hlavnými dňami podujatia sú piatok 27. júla a sobota 28. júla, kedy prebiehajú spoločné rozcvičky a workshopy,” pokračoval Lupták, ktorý spomenul aj dôležité časy, ktoré by mohli zaujímať návštevníkov z radov verejnosti:

  • 26. júla (štvrtok) o 18:00oficiálne otvorenie akcie v Hale B
  • 27. júla (piatok) o 09:00spoločná rozcvička v parku pod Pamätníkom SNP
  • 27. júla (piatok) o 18:00 workshop základov parkouru pre verejnosť v Hale B
  • 27. júla (piatok) o 20:00Parkour Spirit (oceňovanie parkourových dobrovoľníkov) na Zimnom štadióne v Hale B
  • 28. júla (sobota) o 09:00spoločná rozcvička v parku pod Pamätníkom SNP
  • 28. júla (sobota) o 14:00workshop základov parkouru pre verejnosť v Hale B

“Okrem spomínaných časov budú môcť návštevníci sledovať tréning parkouristov a ich workshopy, ktoré budú prebiehať v hale aj mimo nej. Jeden workshop bude aj pre deti z detského domova. V záujme zachovania bezpečnosti sa však nebude môcť verejnosť zapájať do všetkých aktivít v hale a rovnako ani skúšať náročnejšie prvky. Pohyb bude tiež možný len vo vyhradenom priestore. Ak však prídete vo vyššie uvedených časoch na workshopy základov parkouru, priestor a čas tam bude vyhradený špeciálne pre vás,”vysvetlil podrobne Lupták.

Viac informácií: parkourmeetingbb.mozello.com │FB: Parkour Meeting Banská Bystrica

Pridaj sa k nám aj na FACEBOOK EVENTe!