Klíma je príma pátračka

Zapoj sa do našej pátracej hry (questingu) o klíme a biodiverzite. Odhalíš, že prispieť k zmierneniu zmeny klímy a tvoriť ostrovy života dokážeš veľmi jednoducho aj ty sám.

Pátračka sa nachádza v areáli Slovenskej agentúry životného prostredia (SAŽP) na Tajovského ulici č. 28, ktorá tu sídli už od roku 1993. Sme tím ľudí, ktorý sa zaoberá stavom nášho životného prostredia a environmentálnou výchovou. Tento quest sme pripravili pri príležitosti Medzinárodného dňa biologickej diverzity (22. máj). Prevedie ťa naším areálom a ukáže ti opatrenia, ktoré robíme k zmierneniu zmeny klímy a podpore biodiverzity.

Ako na to?

Pred budovou SAŽP, hneď vedľa hlavného vchodu, sa nachádza cyklostojisko. Nájdeš tam záznamový hárok s mapkou areálu a trasou, po ktorej pôjdeš. Na každom stanovišti splníš pripravené zadanie a získaš písmenká do záverečnej tajničky. Svoju odpoveď ukážeš pracovníkovi na recepcii SAŽP v čase od 8.00 do 20.00 hod. Za snahu a usilovnosť si môžeš vybrať užitočnú odmenu (hmyzí domček, búdka pre vtáčiky, bufka, fľaša a ďalšie).

Action Bound

Zahraj si pátračku aj prostredníctvom aplikácie ActionBound na mieste. Stačí stiahnúť bezplatnú aplikáciu ActionBound a naskenovať QR-kód umiestenený v cyklostojisku pri vchode do budovy SAŽP. 

Pátračku môžeš absolvovať sám, s triedou alebo rodinou v období od 1. júna 2024 do konca roka 2024