Lukáš Oravec Orchestra vydáva nový album "The Sun"

Tlačová správa

Lukáš Oravec Orchestra feat Sammy Figueroa
album „THE SUN“

Trubkár Lukáš Oravec vydáva v poradí druhý album medzinárodného jazzového orchestra s názvom "THE SUN".

Zdroj: Lukas Oravec Orchestra Jazzfest Brno / foto: Martin Zeman

V 15 člennom zoskupení účinkujú najlepší hudobníci z Česka, Maďarska, USA, Nemecka, Slovenska a Portorika. Nahrávanie sa uskutočnilo v štúdiu Orlí v Brne. Orchester predstavil osem autorských skladieb troch členov orchestra. Významným aranžérskym vkladom prispel nemecký kontrabasista Pavel Klimashevski, pod ktorého taktovkou orchester funguje už od svojho založenia. Pozvanie k spolupráci prijal významný americký saxofonista Andy MIddleton a špeciálnym hosťom albumu je svetovo uznávaný perkusionista Sammy Figueroa pôvodom z Portorika, ktorý má za sebou spolupráce s menami ako Miles Davis, Brecker Brothers, David Bowie, George Benson, Sonny Rollins, Bob Berg, Whitney Houston, Mariah Carey a mnoho ďalšími hviezdnymi menami.Na albume spolupracovali domáci aranžéri a skladatelia ako Martin Uherek, Pavel Klimashevsky či Matúš Jakabčic.

Účinkujú: Gráf Ádám, Miroslav Nováček, Andy Middleton, Pavel Klimashevsky, Marek Kotača, Luboš Soukup, Pavel Zlámal, Lukáš Oravec, Petr Hnětkovský, Štěpán Janoušek, Michal Motýľ, Marián Ševčík, Ľudovít Kotlár a Tomáš Baroš. 

Zdroj: Lukas Oravec Orchestra feat Sammy Figueroa

Zaranžovanie a prekomponovanie autorských skladieb a ich verejné uvedenie podporil z verejných zdrojov formou dotácie Fond na podporu umenia. S finančným príspevkom Hudobného Fondu.

Spotify │ Youtube │ Instagram │ web│ Facebook

Zdroj: Daniela Juhásová