7.12.2023 - 19.1.2024
Výstava Pavol HAMMEL „Ja hľadám obraz a nie rám.“

Už vám to zvonky vyzvonili? Pavol Hammel je nielen slávny slovenský spevák a skladateľ, ale aj uznávaný výtvarný umelec. Príďte sa pozrieť na zbierku jeho obrazov a spoznajte, ako vidí svet. Aby prekvapení nebolo málo, pridal sa k nemu aj hudobník Juraj Burian, ktorého obrazy doteraz nikdy neboli zverejnené.

Pozývame vás na otvorenie výstavy spojené s koncertom.
7. 12. 2023 o 18 00
Limitovaný počet vstupeniek na predaj.
Objednávajte na kafelampy@kafelampy.sk / 0905 359 197

Pavol Hammel je populárny slovenský spevák, skladateľ, gitarista a hudobný producent. Prínosom pre celú hudobnú scénu bolo založenie a pôsobenie v skupine Prúdy, kde spolupracoval s Mariánom Vargom ako aj s textármi Kamilom Peterajom a Borisom Filanom. Ich spolupráca pretrváva dodnes. Spolu vytvorili množstvo hitov a viacero úspešných albumov. Málokto vie, že Pavol Hammel je aj kritikmi oceňovaným výtvarným umelcom.
Pre niektorých, ktorí viac sledujú jeho hudobnú tvorbu, je to prekvapujúce spojenie. V jeho výtvarnom prejave sa stretávame s prvkami abstraktnej maľby i s dominantnými geomterickými tvarmi, zbierka je akousi farebnou pozvánkou do jeho umeleckého sveta, plného príbehov.
Hammelove diela boli vystavené v mnohých významných galériách na Slovensku i v zahraničí. Jeho diela nájdeme ajvv zbierkach súkromných zberateľov.

Juraj Burian je vyhľadávaný gitarista, skladateľ a aranžér. Absolvent bratislavského konzervatória i prestížbnej bostonskej Berklee College of Music, spolupracuje s mnohými slovenskými, ale i zahraničnými interpretmi.
Aj kľúčové albumy Vaša Patejdla, Adrieny Bartošovej či Pavla Hammela sú spojené s menom Juraja Buriana. Dodnes účinkuje ako aktívny hudobník, ale aj učí na bratislavskom Konzervatóriu.
Môžeme ho stretnúť na koncertoch so speváčkou Andreou Zimányiovou a hlavne na jazzových festivaloch a podujatiach.
Juraj Burian predstaví svoju tvorbu, ktorá nebola nikdy zverejnená a jeho obrazy budú prekvapením pre všetkých návštevníkov výstavy.

Výstava bude predajná a potrvá do 19. 1. 2024