Stále vás hnevá a bolí to, čo vám urobil váš exmanžel / exmanželka? Nedokážete sa s ním / ňou rozprávať bez toho, aby to prešlo do vzájomného obviňovania a slovných útokov?

Pri rozhovore s ním / ňou vám v hrudi narastá obrovské napätie, v mysli vám naskakujú všetky krivdy, ktorých sa voči vám dopustil/la. A on / ona namiesto, aby oľutoval/a svoju vinu, vyťahuje na vás sto rokov staré blbosti.

Obzvlášť stresujúe sú také chvíle pri odovzdávaní malých detí, keď majú tráviť čas s tým druhým rodičom. Po tých slovných potýčkach s EX si sami sebe kladiete otázku, aké stopy to zanechá na vašich deťoch.

Možno ste sa dopracovali do vyššieho stupňa mučenia, keď vám výčitky od EX opakuje vaše vlastné dieťa. Vtedy vás to zabolí dvojnásobne a musíte to dlho rozdýchavať.

Skúšali ste svoj hnev potlačiť, skúšali ste si zahryznúť do jazyka, ale nefunguje to. Váš / vaša EX presne vie, aký gombík má stlačiť, aby vás dokonale zranil/a a vytočil/a.

Žijete v obrovskom strese.

Život s takým stresom ľuďom spôsobuje:

 • problémy so srdcom, zvýšený krvný tlak,
 • bolesti hlavy, brucha, chrbta,
 • poruchy imunity, alergie,
 • depresie, poruchy spánku,
 • prejedanie, poruchy príjmu potravy,
 •  problémy v práci a novej rodine.

Predstavte si, že na ďalšie stretnutie s EX pôjdete pokojný/á. Budete mať krištáľovo jasnú predstavu, ako v pohode odpovedať na útoky z druhej strany. V duši budete mať nebeský pokoj a myseľ prežiarenú slnkom a radosťou.

Napriek útokom z druhej strany si celý čas zachováte pokojnú myseľ. Vecne vyriešite všetky podstatné otázky a potom sa v pohode budete venovať ďalšiemu svojmu programu.
 

To, čo sa deje pri rozhovoroch s EX som zažil na vlastnej koži po rozvode s mojou prvou manželkou. Útočila na mňa pri mojich stretnutiach s deťmi a musím sa priznať, že som sa často nechal vyprovokovať k zlostným odpovediam. Po takých potýčkach som bol aj niekoľko dní úplne rozhodený.

Myslím si, že práve stres z rozvodu a z konfliktov s mojou EX prispel k tomu, že ma v tej dobe prepustili zo zamestnania. A keď mi v tom roku ešte aj zomrel otec, úplne som vyhorel.

To ma priviedlo k tomu, že som sa začal venovať osobnému rozvoju a zvládaniu stresu a emócií. Vďaka tomu som sa dopracoval k technike „Ako sa prestať hnevať“, ktorá mi zmenila život.

Použil som ju nielen na to, aby som sa prestal hnevať na svoju EX, ale aj na dcéru, ktorá mi nosila mamine výčitky. Použil som ju aj na to, aby som sa prestal hnevať na svojich príbuzných, ktorí sa po mojej druhej svadbe nezachovali podľa mojich predstáv.

Chcete sa prestať hnevať na EX a iných ľudí?
Príďte na webinár Ako sa prestať hnevať na EX manžela/ku.

Dozviete sa tam:

 • ako určiť príčiny, ktoré vyvolávajú náš hnev,
 • ako nevedomky sami hrozby posilňujeme,
 • prevzatie kontroly nad tým, čo nás ohrozuje,
 • mentálna technika na uvoľnenie hnevu,
 • 3 vzorové príklady uvoľnenia hnevu,
 • čo vám môže zabrániť, aby ste svoj hnev uvoľnili.

Cieľom webinára je naučiť Vás, ako konštruktívne spracovať hnev na svojho / svoju EX a prestať byť stále nahnevaný.

Povedali o tomto školení:

- Exmanželka sa so mnou najprv rozviedla, potom mi bránila stretávať sa s deťmi. Stretnutia s ňou boli vždy strašne stresujúce. Po tom, čo som sebe i jej odpustil, čo sa medzi nami stalo, sa mi veľmi uľavilo. / Anton

- Už niekoľko rokov som pociťovala voči môjmu exmanželovi strašný hnev za to, ako ublížil mne i našim deťom. Na školení sme rozobrali môj hnev a ja som odhalila, kde som robila vo vzťahu chybu. To úplne uvoľnilo môj hnev na exmanžela, som voľná.
Ak chcete odpustiť, odporúčam vám toto školenie, p. Birčák vám dá návod, ako to urobiť.
/ Slavomíra Lehetová

- Skúšala som odpustiť tak, že som dotyčnej osobe napísala list odpustenia. Napísala som 10 strán a nič sa s tým nestalo. Pri vašej technike sa s tým pracuje ďalej systematicky, za prvé, za druhé, .. za piate. A zrazu sa mi to tak otvorilo, že waw. Túto techniku odporúčam viac, ako len také vypísanie. / Katka, ktorá sa prestala hnevať na istú osobu.

Prednáša RNDr. Alexander Birčák:
Kouč a školiteľ. 
Takmer 20 rokov sa venuje emočnému odblokovaniu, komunikácii, asertivite a osobnému rozvoju.

PS: Ak o tom, čo sa vám stalo nechcete hovoriť pred inými ľuďmi, môžeme tú techniku na vyrovnanie sa s tou udalosťou urobiť individuálne medzi štyrmi očami. Objednajte sa na konzultáciu tak, že zadáte do vyhľadávača "konzultácia Alexander Birčák".