autorská výstava arttexov

 

ANONYMUS PERFORMANCE III.

Katarína Poláková

výber z tvorby

 

03. 11. - 28. 11. 2023
Kaštieľ v Modre, Horná 215/20, Modra
Srdečne vás pozývame na výstavu arttexov

 

 

Katarína Poláková je penzistka, ktorá svoj voľný čas komorne napĺňa maľovaním a písaním pre radosť. Od roku 1974 sa dvadsať rokov venovala kultúrno-výchovnej činnosti v Galérii mesta Bratislavy v Mirbachovom paláci vo vtedy existujúcej Galérii dieťaťa. Neskôr, počas niekoľkých desaťročí, pracovala ako dobrovoľníčka s mladými ľuďmi s postihnutím a s rómskymi deťmi, ktorých podporovala v štúdiu, aby raz mohli svoj talent realizovať na profesionálnej báze. Výstavníctvo jej prirástlo k srdcu, podieľala sa na realizácii a dramaturgii série výstav pre evanjelizačný Dom Quo Vadis a pre Kníhkupectvo u Bandiho na Medenej ulici v Bratislave.

Od roku 2011 sa Katarína Poláková začala venovať vlastnej výtvarnej činnosti - pastelu a technike arttexu.  Pravidelne sa zúčastňuje postupovej súťaže Výtvarné spektrum, kde získala niekoľko ocenení a postup do celoslovenského kola.

Vo vybranej kolekcii arttexov v Kaštieli Modra autorka predstavuje niekoľko tematických okruhov - ako vieru, prírodu, hudbu a miesta, ktoré sama navštívila, a ktoré majú pre ňu cenný a jedinečný význam.
Názov výstavy „Anonymus performance III.“ zvolila autorka, ako sama uvádza, preto, že sa považuje za amatéra a chce, aby pozornosť návštevníkov nasmerovala nie na seba samú, ale na jej diela. Cieľom výtvarníčky je diváka potešiť a inšpirovať ho.

Autorská výstava arttexov Kataríny Polákovej “ Anonymus performance III.” v Kaštieli Modra je pre verejnosť prístupná od 3. do 27. novembra 2023, počas návštevných hodín od pondelka do štvrtka v čase od 9:00 do 15:30 a v piatok od 9:00 do 12:30, okrem sviatkov. Viac informácií o možnosti jej návštevy nájdete na stránke www.moska.sk

 

Kurátor výstavy:
Mgr. Pavol Šima-Juriček

 

Malokarpatské osvetové stredisko v Modre
tel: 033/64 334 89
e-mail: moska@moska.sk
www.moska.sk FB: Moska.sk