Košice sa opäť rozžiaria súčasným umením! Tentokrát na viac ako 2 týždne 

(každý piatok, sobotu a nedeľu medzi 18.30 a 22.00 hod.)

Nepriaznivá pandemická situácia však výrazne ovplyvní formát podujatia, jeho trvanie aj otváracie hodiny. Košice rozžiari len počas víkendov a zúčastniť sa budú môcť iba návštevníci po očkovaní. Viac sa dočítate v Tlačovej správe.

Na obľúbené prechádzky nočným mestom vám Biela noc tento rok dopraje viac času, aby ste sa mohli nadýchať umenia a novej inšpirácie aj počas pandémie – bez davov a vo vlastnom rytme.

Väčšina diel je inštalovaná v otvorených, verejných priestoroch a je prístupná po celé trvanie Bielej noci zdarma! Na interiérové, platené alebo časovo-ohraničené výnimky (vrátane víkendových špeciálov) vás upozorníme v programovej mape a na www.bielanoc.sk.

Nezmeškajte zážitok z mesta v nezvyklom šate a zapíšte si dôležité dátumy:

Začíname už 9. októbra a končíme 24. októbra 2021!

Novinky

Viac informácii o programe  už čoskoro - sledujte: WebVimeoFacebook

>> MAPA BIELEJ NOCI NA STIAHNUTIE <<

Zmena programu vyhradená.
----------------------------------

Čo je Biela noc?

Biela noc návštevníkom ponúka netradičnú umeleckú prechádzku nočným mestom plnú nových vnemov a zážitkov. Počas viac ako dvoch týždňov sa ulice nočného mesta zaplnia umením a jedinečnou atmosférou. Stiahnite si bielonočnú mapu a nechajte sa ňou sprevádzať po rôznorodých umeleckých zastávkach: vizuálne atraktívnymi inštaláciami, koncertami, filmami, divadelnými predstaveniami, tancom, literatúrou, živou performance. Pestrá ponuka rozličných umeleckých žánrov predvedie najnovšie trendy v umení aj technológiách. Návštevníci však okrem umenia môžu zároveň objavovať aj vlastné mesto a v ňom zaujímavé a netradičné priestory, ktoré súčasné formy umenia počas Bielej noci zastrešia – nádvoria, parky, stanice, mosty, nábrežia, plavárne, nákupné centrá, parkoviská a rôzne iné, bežne neprístupné miesta.

Garantujeme, že nezaspíte!