Vyhľadať podujatie

BRATISLAVA V POHYBE 2020

Táto udalosť sa už konala v minulosti !
Festival Bratislava v pohybe 2020 sa uskutoční pri dodržaní aktuálneho opatrenia 50 účastníkov.
Bratislava v pohybe
Medzinárodný festival súčasného tanca

Medzinárodný festival súčasného tanca Bratislava v pohybe bude!
Na základe opatrenia, ktoré stanovuje maximálny počet 50 osôb na podujatí vrátane divákov a organizátorov, bude celková kapacita miest pre návštevníkov festivalových predstavení prispôsobená tomuto obmedzeniu.


Medzinárodný festival Bratislava v pohybe už dvadsiatytretí rok ponúka priaznivcom tanca široké spektrum súčasného tanca z celého sveta.

Medzinárodný festival súčasného tanca Bratislava v pohybe je uznávaný európskou komunitou a postupne sa stal podujatím pozostávajúcim z rôznych aktivít. Bratislava v pohybe prezentuje inovatívny súčasný tanec a súčasne iniciuje, sprostredkúva a produkuje tanečné a multimediálne projekty a zároveň organizuje praktické workshopy a teoretické konferencie. Dôležitým aspektom práce asociácie je snaha o pôsobenie medzi širokou verejnosťou, získavanie podpory a účasti existujúcich kultúrnych inštitúcií a médií.

Program

4. a 5. októbra o 19.00 / Štúdio SND
Silvia Gribaudi: Graces (IT)
Vo svojom vtipnom a miestami až ironickom diele Silvia Gribaudi vzdáva hold nedokonalosti. 

9. október o 20.00 / A4
Yuri Korec a CO.: Sapiens Territory (SK)
Kde končí telo a začínajú šablóny, do ktorých ho každodenne vtesnávame? Je vôbec ešte možné ich odlíšiť alebo za tie roky zrástli do neoddeliteľnej skrumáže, ako zlomená noha do sadry?

10. október o 20.00 / A4
Temporary Collective / Dame De pic: Same Same (CZ/BE)
Dve významné tvorivé osobnosti českej scény Tereza Ondrová a Petra Tejnorová pod vedením francúzsko-belgickej choreografky Karine Ponties vytvorili duet, ktorý balansuje na hrane jemného humoru, irónie a satiry. 

13. október o 19.00 / činohra SND
Staatstheater Mainz / Sharon Eyal / Soul Chain (DE)
Inšpirovaná silnými emóciami súvisiacimi s láskou, choreografia Soul Chain spája balet a elektro do strhujúceho súčasného tanca. Súbor sa stáva rojom energie v mimoriadne náročnej choreografii, ktorá v roku 2018 získala nemeckú divadelnú cenu Faust.

14. október o 19.00 / DPOH
RootlesRoot / Stones & Bones (GR)
Choreografia pre štyri tanečníčky a mramorovú večnosť poézie.

18. október o 20.00 / A4
Masako Matsushita / Un/dress Moving Painting (IT)
Prirodzený spôsob obliekania a vyzliekania sa, úloha ženského oblečenia a tela v modernej spoločnosti sa stali námetom pre predstavenie, ktoré je založené na spojení tela a odevu, vďaka ktorému vzniká pohyblivý obraz.

18. október o 20.00 / A4
Joy Alpuerto Ritter / Babae (DE)
Joy sa pri tvorbe svojho sóla inšpirovala tancom čarodejníc Mary Wigmanovej, ako aj tradíciou z krajiny svojho pôvodu, Filipín. Telesnosť, zmyslovosť, pružný a energický až zvierací pohyb sú základom tanca, ktorým nás Joy vťahuje do svojho sveta, do rituálu ženy dneška.

20. október o 20.00 / A4
Divadlo Štúdio tanca BB / Muž bez vlastností (SK)
Jozef Vlk a Stanislava Vlčeková, svojim už typickým divadelno-pohybovým jazykom, vytvorili pestrý kaleidoskop postáv a charakterov, inšpirovaný románom rakúskeho spisovateľa Roberta Musila, ktorý je akousi ironicko-deziluzívnou panorámou modernej spoločnosti. 

Sprievodný program:

27. september o 17.30 / Foyer SND
Maté Meszáros / Mechanics of Distance (HU) - vstup je voľný
Slovenské národné divadlo uvedie dňa 27. septembra 2020 tanečné predstavenie Mechanics of Distance choreografa Mátého Mészárosa.

12. október o 11.30 / VŠMU
Marija Slavec / Workshop (DE)
Marija Slavec sa bude venovať posilneniu tela, zvyšovaniu flexibility a agility prebúdzaním našich zmyslov a predstavivosti. 

16. október o 9.45 / VŠMU
Linda Kepetanea & JozefFruček / Workshop (GR)
Workshop je určený pre tanečníkov, performerov, a tým, čo sa venujú bojovým umeniam a ľuďom, ktorí majú záujem o ľudský rozvoj.

22. október o 16.00 a 17.00 / Pred Starou tržnicou
Cindy Hammer & Goplastic / Asphaltwelten (DE)
Site specific performancia v uliciach Bratislavy. Projekt asphaltworlds sa v troch formátoch zaoberá rôznymi tematickými aspektmi, tézami a hodnotami.

Viac informácií nájdete na stránke www.abp.sk a na FB profile: Bratislava v pohybe