Zaujíma vás, aké aktivity vykonávajú členské organizácie Ambrely v organizácie v nízkopríjmových krajinách, zasiahnutých humanitárnou krízou a ovplyvnených nútenou migráciou? Ako možno humanitárnym projektom napomôcť vzdelávaniu sýrskych detí v Libanone? Ako môže slovenská kolednícka akcia Dobrá novina zlepšovať životné podmienky núdznych v druhom najchudobnejšom regióne Ugandy? A ako pomôcť obyvateľstvu Etiópie, ktoré musí utekať do susedného Sudánu pre prebiehajúci vojenský konflikt v tigrajskej oblasti? Ako rieši Moldavsko (s pomocou SlovakAid) posilnenie zamestnateľnosti mladých ako prevenciu pred odlivom mozgov do EÚ? A čo s tým všetkým môže mať video o netolerancii v slovenskom futbale?
Pripojte sa vo štvrtok (11. februára od 18:00 do 19:00) z pohodlia vašich domovov a pozrite si cez Facebook online diskusiu Ambrely s názvom ‚Ako slovenské humanitárne a rozvojové projekty pomáhajú obetiam nútenej migrácie vo svete’. Dozviete sa viac o aktivitách našich členských organizácií v nízkopríjmových krajinách, zasiahnutých humanitárnou krízou a ovplyvnených nútenou migráciou.

Na otázky moderátorky Frédérique Halászovej budú odpovedať tieto hostky a hostia:

  1. Viola Ternényová – projektová manažérka v Človek v ohrození;
  2. Jozef Magda – projektový manažér v eRko a kolednícka akcia Dobrá novina;
  3. Ivana Čorbová – projektová manažérka v Nadácia Integra;
  4. Maroš Kramár – rozvojový diplomat v Moldavsku (Veľvyslanectvo SR v Kišiňove, SlovakAid);

Diskusia bude prenášaná live cez Facebook kanály: našej Ambrely, časopisu .týždeň, portálu Prohuman, organizácie Človek v ohrození, Človek v škole a donora SlovakAid. Aktíve sa môžete do diskusie zapojiť aj svojimi otázkami cez aplikáciu slido použitím kódu: #FOMSR2

Tento týždeň Platforma rozvojových organizácií – Ambrela pokračuje v kampani Tváre migrácie, realizovanej súbežne v siedmich krajinách EÚ, a to zverejnením druhého videa ‚Tolerancia je fair-play’ o rasizme vo futbale. Samotní protagonisti z videa pochádzajú zo Západného Balkánu, Latinskej Ameriky aj Subsaharskej Afriky. Na Slovensku našli svoj druhý domov a pracovné uplatnenie, avšak zaujímajú sa o to, ako sa darí ich blízkym v konkrétnych nízkopríjmových krajinách. A práve cez konkrétne životné príbehy sa snaží kampaň Tváre migrácie ako súčasť projektu Globálne ciele a migrácia rozšíriť povedomie Slovákov a Sloveniek o dôvodoch a spôsoboch migrácie optikou medzinárodného rozvoja. Druhá diskusia k téme humanitárnych a rozvojových aktivít členov Ambrely v nízkopríjmových krajinách, ovplyvnených migráciou a utečenectvom, sa uskutoční už tento štvrtok a jej realizácia je podporená zo zdrojov EÚ cez program DEAR a SlovakAid. Viac o evente tu: https://tvaremigracie.ambrela.org/.../pozvanka-na-fom.../

O Ambrele:
Platforma rozvojových organizácií – Ambrela (skrátene Ambrela) je strešnou organizáciou 28 prevažne mimovládnych organizácií na Slovensku, ktoré sa venujú rozvojovej spolupráci, humanitárnej pomoci, globálnemu rozvojovému vzdelávaniu, trvalo udržateľnému rozvoju – doma aj v zahraničí. Od roku 2019 realizuje spolu so šiestimi európskymi partnermi projekt Globálne ciele a migrácia, podporený EÚ z programu DEAR. Kampaň ‘Tváre migrácie‘ je jedným z výstupov tohto projektu. Jej cieľom je zvyšovať povedomie o rôznorodosti, tolerancii a spolunažívaní ľudí z odlišných kultúr cez konkrétne životné príbehy a pozrieť sa na tému migrácie cez prizmu Globálnych cieľov. Práve spomínané videá a online diskusie sú súčasťou tejto kampane. Výroba videí bola podporená zo zdrojov SlovakAid. Viac na: www.ambrela.org a www.tvaremigracie.sk.

Podujatie, ktoré usporadúvajú Ambrela.týždeň a klub pod lampou / Online cez Facebook Live