Najväčší mestský festival Kultúrne leto je neodmysliteľnou súčasťou leta už 47 rokov. Pre obyvateľov aj návštevníkov hlavného mesta opäť prináša multižánrový program na viacerých mestských scénach.

Festival oficiálne odštartuje 24. júna a sprevádzať nás bude celým letom až do 30. septembra 2022.

Leto v meste opäť prinesie rôznorodé podujatia a festivaly, akými sú bratislava-inline, Letné Gala SND, Letné shakespearovské slávnosti, VIVA Musica!, Dúhový PRIDE Bratislava, Bratislavské divadelné noci, Gitarový festival J. K. Mertza, Katedrálový organový festival Bratislava, Mesiac autorského čítania, Hráme pre všetkých, Dni majstrov ÚĽUV, Pamätný deň zahraničných Slovákov, Hummel Fest, Galaprogram Divých Makov, Konvergencie, Letná akadémia módy, Spomienka na Deža a mnohé ďalšie.

Programovú ponuku obohatia mestské organizácie i mestské časti a festival sa tak sa bude niesť celou Bratislavou.

Aj tento rok pre vás pripravujeme koncerty, hudobné a tanečné vystúpenia, diskusie, workshopy pre deti a dospelých, prehliadky mesta so sprievodcami, komentované prehliadky a výstavy, filmové premietania, cestovateľské kino, divadelné predstavenia pre deti aj dospelých, spoločenské hry, šach, kvízy, komunitné akcie a mnohé ďalšie.

Prečítajte si tlačovú správu k Bratislavskému kultúrnemu letu a inšpirujte sa!

>> PROGRAM NA STIAHNUTIE V SLOVENČINE (PDF) <<
Zdroj: Bratislavské kultúrne a informačné stredisko

Pre viac informácií sledujte FB stránky Bratislavské kultúrne leto a BKIS Bratislavské kultúrne a informačné stredisko.