Prehliadku na hrade Strečno spríjemní návštevníkom od 3. júna výstava Kde bolo, tam bolo, ktorej autorom je Ondrej Zimka 4. Umelec sa venuje komornej i monumentálnej sochárskej tvorbe a maľbe. Zúčastnil sa na viacerých individuálnych a kolektívnych výstavách doma aj v zahraničí a jeho diela sa nachádzajú v početných verejných i súkromných zbierkach. V roku 2005 dokonca získal ako prvý mladý autor Cenu Gerarda H. Meuelensteena.

„Jeho diela majú obrovskú výpovednú hodnotu. Jedinečným spôsobom zasahujú do dejín výtvarného umenia doma i v zahraničí. Plastiky, sochy a maľby hovoria protivojnovým jazykom a odovzdávajú nám určité posolstvo, informáciu absurdity zbrojenia tohto sveta, a tak zlyhania ľudského potenciálu. Otvára tému, ktorá je v rámci dejín ľudstva neustále aktuálna a zároveň túto myšlienku pretvára do sveta umenia. Veľkolepo rozpráva príbeh prostredníctvom jednotlivých sôch, plastík a obrazov,“ vysvetľuje spolukurátorka výstavy Petronela Vlhová z Považského múzea. Dopĺňa ju spolukurátor Miroslav Králik: „Ondrej 4. je vo svojich umeleckých výpovediach vždy úprimný a priamy a nebojí sa reagovať na aktuálne spoločenské témy často veľmi kriticky. Pravdivé a zároveň symbolické  vyjadrenia týchto pocitov v jeho dielach budú tentokrát umocnené neopakovateľnou atmosférou hradu Strečno. Budú sa tu prelínať prvky rozprávkového mysticizmu s tvrdou realitou dnešnej doby a skrytým odkazom pre budúce pokolenia.“

Slávnostné otvorenie výstavy Kde bolo, tam bolo sa uskutoční v piatok 2. júna o 18.00 na hrade Strečno. Návštevníci si môžu výstavu pozrieť v priestoroch severného paláca v rámci prehliadky hradu až do 15. októbra.