autorská výstava obrazov

CESTOVANIE V OBRAZOCH

Michal Tejgi

výber z tvorby

 

03. 11. - 27. 11. 2023
Kaštieľ Modra, Horná 20, Modra
srdečne Vás pozývame vzhliadnuť výstavu malieb

Michal Tejgi je umelec žijúci súbežne v dvoch mestách. Vyrastal v Bratislave, kde tvorí a pracuje ako stavebný inžinier. Popri práci ďalej študuje, je poslucháčom doktorandského štúdia na fakulte FAST VUT a prechodne prebýva v Brne. Gro jeho autorskej tvorby je po technickej stránke realizované maľbou akrylom a suchým pastelom. Tematicky sa umelec orientuje najmä na život mestského obyvateľa. Maľby inšpirované mestom sú tak charakteristicky vyjadrené rôznorodou farebnosťou palety, ale aj štruktúrou prevedenia.

 
Expozícia malieb v rámci autorskej výstavy „Cestovanie v obrazoch“ odkrýva autorove myšlienky a zachytáva umelcovo vnímanie ubiehajúceho okolitého prostredia, tak počas jeho ciest po Európe, ako aj po rodnom Slovensku. Vystavená kolekcia predstavuje obrazy inšpirované metropolami európskych krajín, ktoré navštívil za posledné dva roky. Práve tieto diela zachytávajú atmosféru, ktorú zažil v daných lokalitách. Farebnosť jeho obrazov je metaforou k výtvarníkovmu charakteristickému pocitu z daného miesta. Každá maľba pôsobí na diváka subjektívne a otvára mu priestor na vlastnú realizáciu - autor by rád touto cestou nabádal divákov, aby začali objavovať svoj rodný kraj, plnili si sny a navštívili svoje vysnené destinácie.


Autorská výstava obrazov Michala Tejgiho “Cestovanie v obrazoch” v Kaštieli v Modre je pre verejnosť prístupná od 3. do 27. novembra 2023, počas návštevných hodín - od pondelka do štvrtka v čase od 9:00 do 15:30 a v piatok od 9:00 do 12:30, okrem sviatkov. Viac informácií o možnosti jej návštevy nájdete na stránke www.moska.sk   

 

Kurátor výstavy:
Mgr. Pavol Šima-Juriček

Malokarpatské osvetové stredisko v Modre
tel: 033/64 334 89
e-mail: moska@moska.sk
www.moska.sk FB: Moska.sk