Opäť k Vám prichádzame s novou edíciou nášho mestského festivalu Dni architektúry a dizajnu – DAAD 2023. Jeho prípravu sprevádzala asi najvačšia architektonická – realizačná udalosť na Slovensku – dokončenie a otvorenie budovy SNG nestora slovenskej modernistickej architektúry – Vladimíra Dědečka kreatívnou realizáciou pod taktovkou architektov BKPŠ - Martina KUSÉHO a Pavla PAŇÁKA s kolektívom. Aj preto sme dospeli k rozhodnutiu usporiadať celý festival v novom, slávnostnom priestore špičkového kultúrneho miesta, aký v bratislavských, ale aj slovenských podmienkach nemá obdobu.

Zdroj: DAAD

V uplynulých rokoch sme vám prinášali inšpiratívne pohľady do lokálnych architektonických scén a ich priemety do globálneho architektonického sveta. Cez prednášky zahraničných a miestnych hostí, diskusie, výstavy procesu vzniku, ale aj dokumentáciou ich výsledkov vám aj v tomto ročníku priblížime silu komunikácie architektúry rôznymi cestami.

Poďte si s nami DAAD 2023 užiť, trochu sa vzdelať, ale hlavne – poďte sa stretnúť a spolu s nami, osláviť výsledky novej, inej architektúry.

Túto verziu pripravujeme opäť ako kombináciu fyzickej účasti a online vysielania.

Program festivalu bude doplnený o DAAF / Dni architektúry a filmu - premietanie aktuálnych filmových dokumentov z oblasti architektúry a dizajnu. Filmové dokumenty svojim charakterom umocňujú zážitok z festivalu DAAD.

14. ročník festivalu DAAD / Dni architektúry a dizajnu sa uskutoční v dňoch 29/05-04/06/2022 v Bratislave s hlavným programom v SNG.

👁‍🗨 Všetky aktuálne info budeme pridávať na web: www.daad.sk, instagram: www.instagram.com/daad.daaf/ a na fb profile: DAAD .

Vstup na festival je voľný, alebo na registráciu.
V prípade registrácie bude link na registráciu zverejnený na webstránke festivalu.

>> PROGRAM DAAD 2023  [PDF] <<
Zdroj: DAAD 

Festival z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Ďakujeme za priazeň aj ďalším partnerom, mediálnym partnerom a podporovateľom.

Organizátori: GUTGUT, CLUBOVKA
Grafický dizajn: Matúš Buranovský