DOŽINKY
To najlepšie z roka 2023

Hrad Červený Kameň – 30. september / 1. október

Posledný septembrový a prvý októbrový deň bude v SNM – Múzeum Červený Kameň patriť „zberu kultúrnej úrody“ – novému podujatiu s názvom Dožinky. Počas jedného víkendu zažijú návštevníci to najlepšie z programu pre deti i dospelých za rok 2023.

Zdroj: hradcervenykamen.sk

K vrcholom podujatia bude patriť Čaj o piatej DeLuxe – jedinečné prepojenie odborných diskusií s podávaním čaju v porceláne, čajových špecialít a koncertu súčasnej klasickej hudby. Histórii sa bude venovať tiež prezentácia výstavy v progrese – Za portrétom, kurátorský výklad Kabinet kuriozít Rudolfa Pálffyho či výklad hradnej historičky Víno na panstve, ktorý prebieha v spojení s degustáciou vín miestnych vinárov na čele s domácim vinárstvom Vína z mlyna.

Detskí návštevníci budú môcť zažiť obľúbenú interaktívnu prehliadku Príbeh stromov, počas ktorej budú objavovať škriatkov priamo v korunách tých najvzácnejších červenokamenských stromov. O tom, aké dôležité, ale aj nevyhnutné je o staré stromy sa starať, porozprávajú miestni arboristi. Hlavným bodom večerného programu bude Noc netopierov, ktoré cez nevšedné nočné aktivity zameria pozornosť na červenokamenských netopierov.

Martin Geišbergktorý sa na hrade predstavil už na jar svojím jedinečným koncertom, príde tentokrát s celou kapelou rozozvučiť hradné podzemie. O zábavu sa postará tiež legendárne trio, zakladatelia improvizačného umenia na Slovensku, Tri tvorivé tvory. Divadlo ŠEM predstaví nevšedné pouličné estrády Morkadella či La familia a pridá sa k ním tiež potulný zabávač Šašo Krak.     

Návštevníci sa tiež môžu tešiť na obľúbené remeselné trhy či letové ukážky dravcov Sokoliarskeho dvora ASTUR, ktoré sprevádzali podujatia na Červenom Kameni počas celého roka.


Predpredaj vstupeniek na goout.net: