V Martine sa stretnú chovatelia exotických zvierat z celého Slovenska 

Milovníci zvierat si v júni prídu na svoje. V Martine budeme po prvý krát môcť zažiť Fauniu, jedinečnú burzu terárijných a akváriových živočíchov. Príďte sa pozrieť s menšími či väčšími detičkami na hadov, gekonov, jašterice, rybičky a iné exotické zvieratá. Návštevníci sa budú môcť stretnúť s akvaristami, teraristami, vymeniť si s nimi svoje skúsenosti, prípadne sa poradiť. Ďalej si budú môcť vybrať zo širokej ponuky teráriových živočíchov, teraristických produktov, akváriových rybiek, krevetiek, slimákov, vodných rastlín, značkových krmív, akvaristických prípravkov, medikamentov a techniky pre terárium a akvárium a pod.

Zdroj: FB: Faunia
12 rokov na trhu

Fauniu môžete zažiť v Bratislave, Nitre, Nových zámkoch, Ružomberku a teraz po prvý krát aj v Martine. Za ten čas sa stala nie len miestom, kde si prídete kúpiť nového domáceho miláčika, ale miestom, ktoré združuje komunitu slovenských a zahraničných chovateľov. Organizátori preto veria, že svojich fanúšikov si nájde aj sem v Martine.

“Faunia našla svoj úspech už vo viacerých mestách po Slovensku. Chceli sme sa teraz posunúť na stred Slovenska a plánujeme ísť aj do Žiliny, Košíc a Trnavy. Verím preto, že Faunia Ružomberok nájde svojich priaznivcov a teším sa na prvý ročník.” priblížil jeden z organizátorov Michal Pazúrik.

Faunia ponúka okrem možnosti stretnúť sa z blízka s rôznymi druhmi zvierat, aj možnosť odniesť si vlastného miláčika domov. Výnimočnosťou sú práve odborníci a chovatelia, ktorí návštevníkom ochotne otvoria dvere to sveta teraristika a nasmerujú ich správnym smerom.

“Sú to práve chovatelia, ktorí robia Fauniu, Fauniou. Nikde inde nestretnete toľko odborníkov na chov zvierat ako tu. Ak ste teda rozmýšľali nad kúpou nového zvieratka, určite odporúčam prísť nás navštíviť.”

Zdroj: faunia.sk
Pavúky, škorpióny či krokodíl?

Na Faunii môžete zažiť naozaj čokoľvek. Kde inde by ste sa inak stretli s 5 metrovým pytónom, krokodílom, či najväčšími druhmi pavúkov na svete? Na svoje si taktiež prídu milovníci akvaristiky. Tešiť sa môžu na slovenských ale aj českých špecialistov na akvaristiku, niekoľko druhov akváriových rýb, žiab, krabov, cichlíd, krevetiek a prísavníkov. Širokú ponuku prinesú aj chovatelia teráriových zvierat a to napríklad: pavúky, škorpióny, cvrčky, gekony,  šváby a iný hmyz. Chýbať nebudú ani odborníci na chov plazov a obľúbenej agamy bradatej. Ak ste niekedy túžili po vlastnom zvieratku, Faunia je miesto pre vás. Okrem zvierat tu totiž nájdete širokú ponuku chovateľských potrieb, krmív, rastlín, terárií, akvárií a všetkého čo k chovu potrebujete.

Faunia príde do Martina 10.6.2023 v športovej hale na Podháji od 9:00 do 13:00. Informácie nájdete na webe www.faunia.sk.
 


Info pre predávajúcich:
Objednávky predajných miest: martin@faunia.sk
Prebratie rezervovaných miest prebieha od 07:00 do 08:30 hod.

Vstupné:
Deti do 6 rokov vstup zdarma.
Zdravotne a telesne postihnutí vstup zdarma.
Dospelí 4,00€
Študenti, deti nad 6 rokov a dôchodcovia (nad 62 rokov) 2,00€
Predávajúci (miesto 120x50cm) 5,00€