1.-2. júna 2023 v Kine Scala a v Divadle Viola v Prešove sa uskutoční festival FemFest.

Pripravte sa na filmy, komédie o ženách v rôznych vekových kategoriách a životných výzvach, či na prednášku o Filmoch a reklamách, ktoré nám menia životy s Petrom Konečným. Príďte na diskusiu so zástupcami a členkami popredých organizácií na Slovensku, ktoré sa venujú ženským právam alebo si spríjemnite západ slnka pri hudbe prešovskej umelkyne Binery.

Záštitu nad festivalom prevzal primátor mesta Prešov František Oľha. Ďakujeme!

Združenie MyMamy poskytuje v Prešove podporu a pomoc ženám zažívajucím násilie už viac ako 20 rokov. Aj tento rok organizujeme dvojdňový festival FemFest v spolupráci s organizáciou PO.CITY.

FemFest – Aby bolo ženy počuť

Zdroj: facebook.com / MyMamy, oz

Program:
01.06.2023 – Kino Scala

🗣️ 18:00 Peter Konečný Filmy a reklamy, ktoré nám menia životy
Filmový kritik Peter Konečný si dal za cieľ poukázať na spoločenské problémy dnešnej doby cez krátke reklamné spoty a filmové sekvencie, ktorých cieľom je za krátky čas zmapovať témy diskriminácie, mýtusu krásy či toxickej maskulinity.

🎞️ 20:30 film Ninjababy
/Komédia / Dráma, Nórsko, 2021, réžia: Yngvild Sve Flikke/
Človek mieni, sex mení. Astronautka, lesníčka, kreslička komiksov. Mladá Rakel má ešte veľa iných plánov, než stať sa matkou. Radšej by žúrovala, pila a hulila, ako presedela celé hodiny na záchode. Ale nemôže to ignorovať. Je to ňou alebo dieťaťom?

02.06.2023 – Divadlo Viola

🗣️ 18:00 Diskusia na tému “Práva žien sú ľudské práva. Máme ich alebo musíme za nich stále bojovať?”
Hosťami a hosťkami diskusie sú zástupcovia organizácií MyMamy, Amnesty International, Zastúpenie Európskej komisie na Slovensku a Možnosť voľby.
Moderuje Miška a Denis z podcastu Sexuálna výchova

🎶 19:00 Koncert Binery
Romana Radvanská a.k.a Binery vystupuje na pódiu sólovo bez kapely. Jej electro-popová muzika ponúka svet plný zaujímavých zvukov a príjemných melódií. K jej charakteristikám patrí aj farba jej hlasu, ktorý poslucháč rozpozná na prvé počutie.

🎞️ 20:00 film Oceľové dámy
/Komédia / Road movie, Fínsko, 2020, réžia: Pamela Tola/
Dôchodok na plný plyn. V tejto pohodovej komédii sa tri staršie sestry vydávajú na sebapoznávací výlet po tom, čo 75-ročná Inkeri nechtiac zabije svojho muža panvicou.

👉🏻 Všetky podujatia sú bez vstupného!

Podujatie FemFest je súčasťou projektu Rôzne cesty k rovnosti.
Rôzne cesty k rovnosti získal grant z Nórska v sume 179 730 €. Projekt bol spolufinancovaný v sume € zo štátneho rozpočtu Slovenskej republiky. Cieľom projektu je zvýšené porozumenie o rodovej rovnosti. Realizované opatrenia zamerané na vzdelávacie aktivity a aktivity zvyšujúce povedomie v oblasti rodovej rovnosti.
Spoločným úsilím k zelenej, konkurencieschopnej a inkluzívnej Európe www.norwaygrants.sk/dgv
Ďakujeme!

🍒Design by BRUT.TO🍒