Festival nového cirkusu Cirkul´art sa vracia do záhrady !

V krásnom prostredí Kaštieľskeho parku malebného mestečka Stupava vytvoríme čarovnú atmosféru maringotiek, cirkusových šapitó a lietajúcich akrobatov od výmyslu sveta.

Vďaka aktívnej a poctivej spolupráci so županom Bratislavského samosprávneho kraja, pánom Jurajom Drobom a primátorom Mesta Stupava, pánom Petrom Novisedlákom vytvoríme v parku nezabudnuteľný víkend plný divadla, nového cirkusu a živého súčasného umenia.

Zažite to s nami a buďte aj vy posledný májový víkend pri tom.

Sledujte naše novinky na www.facebook.com/cirkulart/

Tešíme sa na vás!


>> Program festivalu nového cirkusu a divadla 2023 <<
Zdroj: facebook.com Cirkul'art : Festival nového cirkusu

>> Mapa festivalu <<
Zdroj: facebook.com Cirkul'art : Festival nového cirkusu/figcaption>

Medzinárodný Festival nového cirkusu Cirkul'art

  divadlo │  cirkus │ pouličné umenie

Festival nového cirkusu Cirkul'art je medzinárodnou prehliadkou kreatívnych a žánrovo pestrých umeleckých produkcií so zameraním na súčasné divadlo a moderný cirkus. Je jediným a unikátnym podujatím svojho druhu na Slovensku a jeho cieľom je kvalitný inšpiratívny program z rôznych kútov sveta.

8 ročníkov | 486 predstavení | 34 krajín | 69.000 divákov

Nový cirkus patrí k najmladším žánrom javiskového umenia a stal sa moderným fenoménom reflektujúcim súčasné výrazové prostriedky. Pre nový cirkus je charakteristická naratívna forma rozprávania príbehu prostredníctvom cirkusantských zručností, ktorými vyjadruje metafory, príbehy, témy, divadelné obrazy či dejovú líniu.