Trnava privíta 4. ročník festivalu slovenskej digitálnej hudby a videa od 23. do 24. septembra. Koncerty známych slovenských interpretov, premietanie videoklipov, diskusie so známymi tvorcami videí a podcastov čakajú na návštevníkov podujatia.

 

Slovenskí tvorcovia videoklipov majú v poradí už štvrtýkrát unikátnu možnosť zviditeľniť sa. V sobotu budú opäť oceňovať najlepší videoklip roka. Finálovú zostavu spomedzi desiatok videoklipov vybrala porota v zložení tvorkyne animovaných filmov Ivany Sujovej,  filmového režiséra Andreja Kolenčíka, festivalového manažéra Michala Berezňáka a minuloročnej víťazky Jay Walkerovej. Víťaza súťaže a prípadné čestné uznania porota vyhlási počas slávnostného odovzdávania ocenení 24. septembra o 18.00 h.

Súčasťou programu bude premietanie najlepších slovenských videoklipov a diskusie s najúspešnejšími tvorcami podcastov na Slovensku. V nich sa predstaví dvojica stand-up komikov Jakub Zitron Ťapák a Jakub Gulík v piatok večer a youtuberka Jancucik s Valou a Miškou z podcastu Sexuálna výchova v sobotu popoludní.

Na pódiu sa predstaví okrem energického speváka Porsche Boya a Marka Damiana aj jeden z najznámejších raperov mladej generácie Samey z rapovej skupiny Haha Crew.

Viac informácií o festivale na: https://www.youtopia.sk/

alebo https://www.malyberlin.sk/eventy/youtopia-2022-festival-digitalnej-kultury/