OZ stretnutie Chrámových Hudobníkov organizuje III. ročník Festivalu duchovnej hudby v Senci. Tohtoročný program festivalu bude prebiehať počas celého októbra, v podobe 4 koncertov. 

Novinkou festivalu je využitie priestorov evanjelického kostola, keďže minulé roky sa konal iba v katolíckom kostole sv. Mikuláša. 

Na otváracom koncerte sa predstaví organizátor festivalu, organista Richard Vörös v spolupráci so ZUŠ Senec, čím sa naplní jeden z cieľov koncertu - ponúknuť mladým talentom v meste priestor pre svoj rozvoj a realizáciu. 

Druhým koncertom festivalu bude organový recitál popredného slovenského koncertného organistu a skladateľa Istvána Nagya, ktorý predvedie možnosti kráľovského hudobného nástroja v evanjelickom kostole. Zaznejú barokové organové diela známych skladateľov ako napr. J.S.Bach, D. Zipoli, ale aj autorská skladba samotného organistu.

Ďalší koncert bude zameraný na barokové sakrálne hudobné umenie v podaní Cirkevného konzervatória z Bratislavy pod vedením dirigenta Roberta Tišťana. 

Zavŕšením festivalu bude záverečný a zároveň najväčší koncert v podaní jediného profesionálneho ženského zboru na Slovensku - Les Sirénes. Sprevádzať ich bude komorný orchester The Ladies Ensemble, ktorý opäť zastupuje nežné pohlavie. Toto dámske zoskupenie bude "narušené" dvoma pánmi, a to konkrétne sólistom prof. Petrom Mikulášom a dirigentom Lukášom Kunstom. 

Repertoár koncertu bude pripomínať blížiaci sa čas "dušičiek". Zaznie známe dielo skladateľa G. Fauré - Requiem. 

Termíny koncertov: 

  • 1. koncert / Richard Vörös + ZUŠ / 1.10.2022 o 19:30 / kostol sv. Mikuláša
  • 2. koncert / István Nagy, organ / 16.10.2022 o 18:00 / evanjelický kostol
  • 3. koncert / Cirkevné konzervatórium / 20.10.2022 o 18:00 / evanjelický kostol
  • 4. koncert / Fauré - Requiem / 30.10.2022 o 19:30 / kostol sv. Mikuláša

Festival duchovnej hudby v Senci finančne podporili Bratislavský kraj, mesto Senec, Slovenský Plynárenský Priemysel, Hudobný fond. 
Partnermi projektu sú Penzión Senec, Sopka sro. Mediálni partneri: Senčan, Kamdomesta, Citylife, Tv Lux.