Festival Kulturák prinesie na Sliač legendárnych J.A.R. a špičku domácej alternatívnej scény.

Na mape domácich festivalov tento rok pribudne silný nováčik. 1. ročník multižánrového open-air Festivalu Kulturák sa uskutoční 21.-22. Augusta v areáli ZŠ Andreja Sládkoviča v meste Sliač. Na dvoch pódiách tu návštevníci nájdu rôžne formy umenia. Od hudby, cez divadlo, literatúru, vizuálne umenie, diskusie či workshopy.

Zrejme najväčším ťahákom festivalu je česká funk-rocková legenda J.A.R. Hviezdna zostava okolo Dana Bártu, Ota Klempířa či Michaela Viktoříka to spolu ťahá už viac ako 30 rokov a vôbec nestráca na sile. Práve naopak, ich koncerty sú pre návštevníkov nezabudnuteľným zážitkom. Na Festivale Kulturák odohrajú jeden z ich dvoch koncertov na Slovensku v roku 2020.

Organizátori festivalu tiež lákajú na domáce kapely ako Chiki Liki Tu-a, Saténové Ruky, Haf & Beyuz, The Wilderness, 52 Hertz Whale, Queer Jane, Got Blue Balls, Džumelec, Tusté Baletky či ZVA 12-28 BAND. Nezabudlo sa však ani na mladšie a neznámejšie kapely, ktoré budú mať na festivale početné zastúpenie.

Zaujímavosťou festivalu je rôznorodosť lineupu. Okrem pestrej hudobnej zložky programu budete mať na festivale možnosť zažiť literárnu exhibíciu v Slam Poetry, diskusiu na tému Moldava 2013, divadelné predstavenia pre deti i pre dospelých od Divadelného Telesa Praktikábel, vizuálne umenie od Potulnej Galérie, Stand-up comedy, hudobný kvíz, workshopy, vystúpenie detí zo ZUŠ Zvolen, alebo si len tak oddýchnuť v chillout zóne od Potulnej Čajovne.

Organizátorom festivalu je skupina ľudí okolo Kulturák Klubu v Bratislave v spolupráci s Radomírom Čekanom, ktorý má skúsenosti práve s organizovaním kultúrnych podujatí v meste Sliač. “Po koronakríze sme sa zhodli, že zatiaľ čo hľadáme nové priestory pre náš klub, v lete si zorganizujeme vlastný festival. Festivaly tento rok na Slovensku chýbajú, chceme teda ľuďom priniesť jedinečnú zmes rôznych foriem umenia. Verím, že sa nám to podarí a privítame čo možno najväčší počet návštevníkov.” Hovorí Michal Goňa, zakladateľ bratislavského kultúrneho centra Kulturák klub a tiež Festivalu Kulturák.

Vstupenky sú v predaji v sieti tootoot. Do konca júla je permanentka iba za 18€, následne jej cena stúpne na 20€ za obidva dni festivalu.

FACEBOOK EVENT