Charizmatická  Aneta Langerová, Dennyiah, Eniesa, Lomnické Čháve, Akustika, Neha, Veronika Rabada a mnohí ďalší budú tvoriť fantastickú koncertnú náladu v prirodzenom amfiteátri na Jahodnej.

Medzičasom sa bude na dvoch diskusných pointoch debatovať o klimatickej núdzi, degradácii pôdy,  sociálnom podnikaní a mnohých ďalších aspektoch meniacej sa doby a jej dopadoch na naše životy. Charizmatickí a fundovaní spíkri ako napr. Minister životného prostredia pán Ján Budaj, Adela a Viktor Vinczeovci, hovorca US STEEL Košice pán Ján BačaMichal Wiezik, Allan Bussard alebo Dr. Ján Stránský sa postarajú o to, že sa na situáciu okolo toľko diktovanej ochrany životného prostredia pozriete kriticky hneď z niekoľkých uhlov. Debatami vás prevedie neuveriteľná  a zároveň PR šéfka festivalu - Radka Kovaľ Mazáková a riaditeľ festivalu Rasťo Šimko.

Vítané sú celé rodiny - festival je viacgeneračný. Stan - v ktorom  sa Haliganda zmení na Hali Bandu, ranná joga, masáže pod holým nebom, tvorivé workshopy, detské divadlo, Haliganda, či standupy Lukáša Latináka budú fantastickou oddychovou platformou pre všetkých, bez rozdielu veku. Prídite si vychutnať začiatok leta v prírode , kde to bude všetko o prírode.

Deti do 12 rokov majú vstup zdarma - je potrebné si zakúpiť vstupenku v hodnote 0 €.

ZMENA PROGRAMU VYHRADENÁ.

Aktuálne informácie sú na webe: www.festivalnature.sk alebo sociálnych sieťach (Facebook /  Instagram).

O Festivale Nature

NATURE je dvojdňový festival pre moderných ľudí, ktorým „TO“ nie je jedno. Je pre ľudí s rešpektom k sebe samým, ale aj k bytostiam a veciam naokolo. Takým, ktorí sa radi bavia s kvalitnou hudbou a s vážnou tvárou diskutujú o existenčných problémoch našej planéty.

ÁNO, presne pre Teba je festival NATURE!

Na tento festival sú pozvaní uznávaní odborníci, ktorí sa na environmentálne otázky pozrú z mnohých pohľadov (medicínsky, politický, trhový, udržateľný…). Tieto odborné prednášky a diskusie budú vyvážené skvelým line up-om hudobných hostí na hlavnom pódiu. Zahrá Aneta LangerováPara a mnohí ďalší.

Krátko po letnom slnovrate sa tento enviro hudobný festival odohrá v obľúbenej rekreačnej oblasti Jahodná pri Košiciach. Príroda, kopce, cyklistické aj turistické chodníčky, to všetko bude obklopovať zázemie festivalu: stanové mestečko, hudobné pódium, debatné stany, „sranda stan“ pre deti, stánky remeselníkov či skvelé gastro mysliace na vegetariánov aj vegánov.

Slovo organizátora: „ZEM ako taká , tu bude i naďalej – s nami i bez nás“

„Prichádzame s projektom, ktorý je určený všetkým ľuďom,  ktorým záleží na tom, ako budeme na našej planéte v budúcnosti fungovať a v akom stave ju zanecháme našim deťom. Festival vznikol ako reakcia na dlhodobé poddimenzovanie záujmu spoločnosti o prakticky najdôležitejšou tému dnešnej doby a tou je enviro vnímanie a spôsob života. Spôsob, ktorý by nemal prírodu zničiť, ale naopak - zveľaďovať ju a žiť v súlade s ňou. Je potrebné si uvedomiť, že ZEM ako taká, tu bude i naďalej - s nami i bez nás, či sa nám to páči alebo nie.

Je na nás , aby sme si to konečne začali uvedomovať a začali žiť tak, aby sme sebe i jej ubližovali čo najmenej. Tento festival vznikol ako potreba upozornenia más na túto tému na regionálnej úrovni so snahou o presah do celoslovenského vnímania verejnosti. Chceli by sme, aby ste na našom festivale mali pocit, že to čo robíte - robíte naozaj zmysluplne, a pre tých, ktorí ešte neprišli na to, že sa prírode dá pomôcť - pomôžeme so štartom. Tešíme sa na náš spoločný zážitok.“

Riaditeľ festivalu NATURE, Rastislav Šimko.

“…až keď bude otrávená posledná rieka a vyrúbaný posledný strom , snáď pochopíme, že peniaze sa jesť nedajú. Nedovoľme nám prísť až sem…”